"Kruk" i "The Office PL" wrócą z nowymi odcinkami. To naprawdę dobra wiadomość

Nie jestem w stanie powiedzieć złego słowa na serial "Kruk" - moim zdaniem druga seria to najlepsza polska produkcja zeszłego roku. Ma jednak poważnego konkurenta - choć z zupełnie innego świata - komediowy "The Office PL". Na szczęście oba tytuły wrócą z nowymi odcinkami jeszcze w tym roku.

Nad kontynuacją kryminalnego "Kruka" pracują ponownie scenarzysta Jakub Korolczuk i reżyser Maciej Pieprzyca z producentami Opus TV. Reżysersko za część odcinków będzie również odpowiadał Adrian Panek.

Więcej informacji o serialach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Adam Kruk powróci, ale jaki będzie? "Nikt nie jest z natury ani zły, ani dobry"

Stacja nie ujawnia jeszcze szczegółów scenariusza ani obsady, natomiast wiadomo, że zdjęcia będą realizowane m.in. ponownie na Podlasiu, a w głównej roli (Adama Kruka) powróci Michał Żurawski. Do tej pory powstały dwie - równie dobre - serie (pierwsza miała premierę w 2018, a druga w 2021 roku), a także słuchowisko, którego akcja jest osadzona pomiędzy historiami opowiadanymi w obu częściach serialu. Ostatni odcinek drugiego sezonu zostawił widzów z apetytem na kontynuację, więc informacja o trzecim sezonie to tylko potwierdzenie przypuszczeń.

- Pytanie, jakiego Kruka zobaczymy w kolejnym sezonie, bo jak mawia Szeptucha "nikt nie jest z natury ani zły, ani dobry". Czy bohater ulegnie nękającym go całe życie demonom, czy jako stróż prawa i ojciec kilkuletniego dziecka wendetę zaplanuje zupełnie inaczej? Sama byłam zaintrygowana, w którą stronę pójdzie scenarzysta, bo Kruk to totalnie niejednoznaczna postać. Mogę zapewnić, że będziecie mu kibicować, zaciskając pięści do białości. I o to chodzi w dobrym kryminale - mówi Beata Ryczkowska, dyrektorka produkcji oryginalnych i koprodukcji CANAL+ POLSKA.

Można mieć nadzieję, że w serialu pojawią się znów Magdalena Koleśnik i Tomasz Włosok, ale niczego nie możemy być pewni. - Widzowie, którzy widzieli drugi sezon "Kruka", wiedzą, co powinno się wydarzyć dalej - Kruk staje się mścicielem i krwawo rozprawia się z przeciwnikami. Ale ten bohater jest nieobliczalny. Równie dobrze może zaszyć się gdzieś daleko, żeby w ciszy przeżyć żałobę. Którą drogę wybierze? Sam jestem ciekaw, bo ja tylko spisuję jego historię, ale wszystkie decyzje podejmuje Adam Kruk - mówi Jakub Korolczuk, pomysłodawca i scenarzysta serii.

Wrócimy do biura Kropliczanki - będzie więcej "The Office PL"

CANAL+ nakręci też drugą serię mockumentary "The Office PL", serialu opartego na brytyjskim formacie BBC. To była jedna z tych produkcji, na które fani oryginału bardzo czekali, jednocześnie bardzo się jej obawiając - nie jest łatwo doskoczyć do poprzeczki ustawionej przez Ricky'ego Gervaisa. Wiele osób sceptycznie podchodziło nawet do naszych zachwytów, po tym, gdy obejrzałyśmy przedpremierowo pierwsze odcinki, ale wielu po premierze się do nas przyłączyło.

Zobacz wideo Rozmowa z Piotrem Polakiem, aktorem serialu "Office pl" [Popkultura Extra]

Już wiosną rozpoczną się zdjęcia do drugiej serii. Za scenariusz ponownie będą odpowiadać Łukasz Sychowicz wraz z Jakubem Rużyłło i Mateuszem Zimnowodzkim, za reżyserię Maciej Bochniak. Producentem kreatywnym serialu jest Dorota Kośmicka, a producentem wykonawczym Jake Vision DGA Studio.

- Kiedy pisaliśmy pierwszy sezon, nie wiedzieliśmy, jak serial zostanie przyjęty, w końcu mierzyliśmy się z legendą. Teraz kiedy wiemy, że reakcje były bardzo dobre, możemy pozwolić sobie na jeszcze więcej. W końcu, kto nie ryzykuje, ten nie pije Kropliczanki. W drugim sezonie będzie kilku nowych bohaterów, kilka bardzo ciekawych występów gościnnych, ale to, co się nie zmieni to humor i sytuacje, które z jednej strony śmieszą, z drugiej każą się wstydzić za bohaterów - mówi Łukasz Sychowicz, head writer.

Osią fabuły będą dalsze losy pracowników Kropliczanki oraz ich dwójki co-prezesów, Patrycji (Vanessa Aleksander) i Michała (Piotr Polak). Po udanej obronie firmy i sukcesie Patrycji stawka w drugim sezonie będzie jeszcze wyższa. Michał i Patrycja zmierzą się w pojedynku o stanowisko w zarządzie spółki, do której należy Kropliczanka. Bohaterom prześcigającym się w innowacyjnych, biznesowych rozwiązaniach będą towarzyszyć nowi, świeżo zrekrutowani pracownicy Kropliczanki.

Oba seriale będzie można oglądać w CANAL+ online. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Więcej o: