Wymyśliła go Agatha Christie. Teraz Sven Hjerson ma własny serial

Na antenie Epic Drama 4 kwietnia premierę będzie miał serial kryminalny "Sven Hjerson". Tytułowego bohatera wymyśliła pisarka Agatha Christie.

Jedną z osób pojawiających się w książkach Agathy Christie jest Ariadne Oliver - dobra przyjaciółka Herkulesa Poirota, ale także pisarka kryminałów. Podobnie jak u Christie, w książkach Ariadny również pojawia się stały bohater. Jest nim skandynawski prywatny detektyw Sven Hjerson. To właśnie on jest wysunięty na pierwszy plan w nowym serialu.

Sven Hjerson rozwiązuje zagadki. O czym będzie nowy serial?

W pierwszym odcinku poznajemy Svena Hjersona, emerytowanego detektywa, słynącego niegdyś z niesamowitej zdolności obserwacji i umiejętności profilowania kryminalnego na podstawie nawet najmniejszych wskazówek i poszlak. W czasie swojej kariery brał udział w wielu głośnych śledztwach, lecz nagle postanowił przejść na emeryturę - nikt nie wie dlaczego.

Więcej informacji o serialach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Klara Sandberg to z kolei producentka marnych programów telewizyjnych, która chce stworzyć nowy program kryminalny o prawdziwych zbrodniach właśnie z udziałem Hjersona.

Gdy Hjerson dowiaduje się o śmierci swojej matki, po raz pierwszy od ponad 30 lat wraca na Wyspy Alandzkie. Na pokładzie statku, którym płynie, jest też Klara. Na pokładzie dochodzi do zabójstwa - ofiarą jest młoda dziennikarka. Hjerson i Klara zaczynają rozwiązywać zagadkę morderstwa. On początkowo niechętnie, ona - pełna entuzjazmu.

W każdym odcinku będzie rozwiązywana zagadka innego morderstwa. Serial swobodnie interpretuje książki Christie, jednak nie znajdziemy w nim mrocznego stylu skandynawskich kryminałów. Według Patricka Anderssona, jednego z producentów serialu, możemy spodziewać się "czegoś bardziej podniosłego, nowatorskiego, z przymrużeniem oka, co zaspokoi oczekiwania fanów Agathy Christie na całym świecie, a jednocześnie uniknie cosy crime".

Zobacz wideo Kenneth Branagh - cudowne dziecko brytyjskiej sceny

Głównego bohatera gra Johan Rheborg. Andersson przedstawił go jako jednego z największych szwedzkich komików, który z wielką wprawą wciela się również w role dramatyczne. Klarę zagrała Hanna Alström znana z serii filmów "Kingsman".  

Premiera serialu "Sven Hjerson" w poniedziałek 4 kwietnia o 21:30 na kanale Epic Drama.

<<Reklama>> Ebooki Agathy Christie dostępne są w Publio.pl >>

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Więcej o: