Netflix pokazał zwiastun "Zachowaj spokój". Jest data premiery nowego serialu wg książki Harlana Cobena

Netflix pokazał zwiastun "Zachowaj spokój" - drugiej polskiej produkcji opartej na powieści Harlana Cobena. Serial w reżyserii Michała Gazdy i Bartosza Konopki będzie miał premierę 22 kwietnia.

Netflix w 2020 roku pokazał (z sukcesem) "W głębi lasu", a teraz w kolejnej polskiej realizacji prozy Cobena bohaterowie tamtego serialu (grani przez Agnieszkę Grochowską i Grzegorza Damięckiego) mają pojawić się w epizodach. Nie będzie więc to przełożenie książki na język filmowy 1:1. - Wyznaję filozofię, że najgorsze adaptacje to takie, które są zbyt zbliżone do oryginału, które za bardzo starają się pozostać wierne książce. Książka jest książką, serial jest serialem - to dwa różne media i powinny się od siebie różnić. Dla mnie liczy się to, żeby to, co wypuszczam, było zwyczajnie dobre - mówił Harlan Coben w rozmowie z Gazeta.pl w zeszłym roku.

O czym opowiada "Zachowuj spokój"? Zamożne osiedle, gdzie pozostająca w bliskich relacjach lokalna społeczność wiedzie spokojne życie. Wszystko zmienia się, gdy osiemnastoletni Adam znika bez śladu. Niebezpieczeństwo szybko eskaluje, a zaniepokojeni rodzice robią wszystko, by chronić swoje dzieci, które u progu dorosłości postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce.

"Zachowaj spokój" - zobacz zwiastun nowego miniserialu Netfliksa

Zobacz wideo "Zachowaj spokój" [ZWIASTUN]

W rolach głównych w sześcioodcinkowej produkcji występują Magdalena Boczarska oraz Leszek Lichota. Wśród aktorów młodego pokolenia zobaczymy Krzysztofa Oleksyna i Agatę Łabno.

Scenariusz stworzyli Agata Malesińska oraz Wojciech Miłoszewski. Producentami zostali Andrzej Muszyński, a także Harlan Coben - autor książki, na podstawie której nakręcono serial. 

Więcej informacji o serialach znajdziesz na stronie głownej Gazeta.pl 

"Zachowuj spokój" to ekranizacja, która powstaje w ramach współpracy Cobena i Netfliksa - w różnych krajach powstają kolejne seriale na podstawie jego powieści. Premierę miał już m.in. hiszpański "Niewinny", a powstaje francuski "Bez pożegnania".

<<Reklama>> Ebooki i audiobooki Harlana Cobena dostępne są w Publio.pl >>

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Więcej o: