Są zdjęcia z nowego "Wywiadu z wampirem". Brada Pitta zastąpi gwiazda "Gry o tron"

Stacja AMC podzieliła się pierwszymi kadrami z serialowej adaptacji głośnej książki Anne Rice i pokazała, jak wyglądają ucharakteryzowani na wampiry aktorzy Jacob Anderson i Sam Reid. Podkreślmy, że nie mają łatwego zadania, bo w 1994 roku te same role - Louisa i Lestata - zagrali Brad Pitt i Tom Cruise. Porównania, przynajmniej na początku, będą nieuniknione.

Jeszcze nie znamy dokładnej daty premiery serialu "Wywiad z wampirem", ale twórcy obiecali, że odbędzie się jeszcze w 2022 roku. Na potwierdzenie tej tezy mają już pierwsze fotosy z planu wyczekiwanej ekranizacji bestsellerowej książki.

Zobacz wideo Ranking najlepszych scen, w których Brad Pitt... je!

Pierwsze zdjęcia z nowego "Wywiadu z wampirem"

Kogo zobaczymy tym razem na ekranie? Znany z "Gry o tron" Jacob Anderson wciela się w Louisa de Pointe du Lac - młodego plantatora i pogrążonego w żałobie wdowca, któremu wieczne życie oferuje demoniczny i hedonistyczny wampir Lestat de Lioncourt. W tej roli z kolei pojawi się Sam Reid. Przypomnijmy, że w głośnej hollywoodzkiej ekranizacji tej samej książki z 1994 roku ich role zagrali odpowiednio Brad Pitt i Tom Cruise.

Jak donosi portal Screenrant, powstał już pilotażowy odcinek serialu i wyreżyserował go Alan Taylor, który wcześniej pracował nad "Grą o tron" czy kontynuacją kultowego serialu "Rodzina Soprano" czyli obrazem "Wszyscy święci Newark". W obsadzie znalazły się także Kalyne Coleman, która zagra Grace, siostrę Louisa oraz Bailey Bass, która wciela się w Claudię - dziewczynkę, którą Louis przemienia w wampira i poniekąd adoptuje razem z Lestatem. W hollywoodzkiej ekranizacji ta rola przypadła bardzo młodocianej Kirsten Dunst.

Więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Stacja AMC pokazała także kilka scen w klipie ze swoją ramówką. Widzimy w nich Lestata, który bezlitośnie wgryza się w szyję ofiary, a także jego konfrontację z Louisem w kościele. To tam mówi mu "Daję śmierć tym, którzy na to zasługują". Louis wygląda jednocześnie na szczerze przerażonego.

Zdjęcia do serialu wciąż trwają - ekipa aktualnie pracuje na planie w Nowym Orleanie, gdzie rozgrywa się znaczna część akcji. Produkcja ma liczyć osiem odcinków, a jej producentami wykonawczymi są Jessica Held ("Dziewczyna z tatuażem", "Do wszystkich chłopców, których kochałam", "Moneyball") i Mark Johnson (wcześniej pracował nad tak popularnymi serialami jak "Breaking Bad" i "Better Call Saul"), a Rolin Jones poza tym odpowiada także za scenariusze. Pierwotnie jedną z producentek serialu miała być autorka książki Anne Rice, zmarła jednak 11 grudnia 2021 w wieku 80 lat. Jak przekazał jej syn Christopher, także pisarz, przyczyną śmierci były komplikacje po udarze mózgu.

Stacja AMC wykupiła prawa do adaptacji 18 najpopularniejszych powieści Anne Rice i za ich adaptacje wzięła się w porządku chronologicznym. "Wywiad z wampirem" wydany został w roku 1976 i jest pierwszą częścią cyklu "Kroniki wampirów", która też uznawana jest jednocześnie za najlepszą. Głośna ekranizacja tej powieści w kinach pojawiła się w 1994 roku.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina. 

Film dostał dwie BAFTY (za zdjęcia i scenografię), cztery Staruny (dla najlepszego horroru, za charakteryzację, najlepsze kostiumy i za najlepszą rolę młodej aktorki, czyli Kristen Dunst), trzy Złote Popcorny od MTV (Brad Pitt został w ramach plebiscytu okrzyknięty najlepszym aktorem i najbardziej pożądanym mężczyzną, a Kristen Dunst nagrodzono za przełomową rolę). Do tego przyszły też dwie nominacje do Oscara (muzyka i scenografia) oraz dwie nominacje do Złotych Globów (dla Kristen Dunst i za muzykę). Co prawda Brad Pitt i Tom Cruise dostali wtedy też Złote Maliny dla najgorszej ekranowej pary, ale chyba wszyscy możemy uznać, że werdykt ten jest mało znaczący w świetle tego, jak bardzo produkcja jest uwielbiana przez widzów od lat.

Więcej o: