Są zdjęcia z nowego "Wywiadu z wampirem". Brada Pitta zastąpi gwiazda "Gry o tron"

Stacja AMC podzieliła się pierwszymi kadrami z serialowej adaptacji głośnej książki Anne Rice i pokazała, jak wyglądają ucharakteryzowani na wampiry aktorzy Jacob Anderson i Sam Reid. Podkreślmy, że nie mają łatwego zadania, bo w 1994 roku te same role - Louisa i Lestata - zagrali Brad Pitt i Tom Cruise. Porównania, przynajmniej na początku, będą nieuniknione.

Jeszcze nie znamy dokładnej daty premiery serialu "Wywiad z wampirem", ale twórcy obiecali, że odbędzie się jeszcze w 2022 roku. Na potwierdzenie tej tezy mają już pierwsze fotosy z planu wyczekiwanej ekranizacji bestsellerowej książki.

Zobacz wideo Ranking najlepszych scen, w których Brad Pitt... je!

Pierwsze zdjęcia z nowego "Wywiadu z wampirem"

Kogo zobaczymy tym razem na ekranie? Znany z "Gry o tron" Jacob Anderson wciela się w Louisa de Pointe du Lac - młodego plantatora i pogrążonego w żałobie wdowca, któremu wieczne życie oferuje demoniczny i hedonistyczny wampir Lestat de Lioncourt. W tej roli z kolei pojawi się Sam Reid. Przypomnijmy, że w głośnej hollywoodzkiej ekranizacji tej samej książki z 1994 roku ich role zagrali odpowiednio Brad Pitt i Tom Cruise.

Jak donosi portal Screenrant, powstał już pilotażowy odcinek serialu i wyreżyserował go Alan Taylor, który wcześniej pracował nad "Grą o tron" czy kontynuacją kultowego serialu "Rodzina Soprano" czyli obrazem "Wszyscy święci Newark". W obsadzie znalazły się także Kalyne Coleman, która zagra Grace, siostrę Louisa oraz Bailey Bass, która wciela się w Claudię - dziewczynkę, którą Louis przemienia w wampira i poniekąd adoptuje razem z Lestatem. W hollywoodzkiej ekranizacji ta rola przypadła bardzo młodocianej Kirsten Dunst.

Więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Stacja AMC pokazała także kilka scen w klipie ze swoją ramówką. Widzimy w nich Lestata, który bezlitośnie wgryza się w szyję ofiary, a także jego konfrontację z Louisem w kościele. To tam mówi mu "Daję śmierć tym, którzy na to zasługują". Louis wygląda jednocześnie na szczerze przerażonego.

Zdjęcia do serialu wciąż trwają - ekipa aktualnie pracuje na planie w Nowym Orleanie, gdzie rozgrywa się znaczna część akcji. Produkcja ma liczyć osiem odcinków, a jej producentami wykonawczymi są Jessica Held ("Dziewczyna z tatuażem", "Do wszystkich chłopców, których kochałam", "Moneyball") i Mark Johnson (wcześniej pracował nad tak popularnymi serialami jak "Breaking Bad" i "Better Call Saul"), a Rolin Jones poza tym odpowiada także za scenariusze. Pierwotnie jedną z producentek serialu miała być autorka książki Anne Rice, zmarła jednak 11 grudnia 2021 w wieku 80 lat. Jak przekazał jej syn Christopher, także pisarz, przyczyną śmierci były komplikacje po udarze mózgu.

Anne Rice Anne Rice nie żyje. Autorka kultowych "Kronik wampirów" miała 80 lat

Stacja AMC wykupiła prawa do adaptacji 18 najpopularniejszych powieści Anne Rice i za ich adaptacje wzięła się w porządku chronologicznym. "Wywiad z wampirem" wydany został w roku 1976 i jest pierwszą częścią cyklu "Kroniki wampirów", która też uznawana jest jednocześnie za najlepszą. Głośna ekranizacja tej powieści w kinach pojawiła się w 1994 roku.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina. 

Film dostał dwie BAFTY (za zdjęcia i scenografię), cztery Staruny (dla najlepszego horroru, za charakteryzację, najlepsze kostiumy i za najlepszą rolę młodej aktorki, czyli Kristen Dunst), trzy Złote Popcorny od MTV (Brad Pitt został w ramach plebiscytu okrzyknięty najlepszym aktorem i najbardziej pożądanym mężczyzną, a Kristen Dunst nagrodzono za przełomową rolę). Do tego przyszły też dwie nominacje do Oscara (muzyka i scenografia) oraz dwie nominacje do Złotych Globów (dla Kristen Dunst i za muzykę). Co prawda Brad Pitt i Tom Cruise dostali wtedy też Złote Maliny dla najgorszej ekranowej pary, ale chyba wszyscy możemy uznać, że werdykt ten jest mało znaczący w świetle tego, jak bardzo produkcja jest uwielbiana przez widzów od lat.

Więcej o: