"Pan i pani Smith". Wiemy, kto zastąpi Phoebe Waller-Bridge w serialu Amazona

Zimą zeszłego roku Donald Glover i Phoebe Waller-Bridge potwierdzili, że wspólnie pracują nad serialem "Pan i pani Smith" dla Amazon Prime Video, w którym mieli się wcielić w główne role. Kilka miesięcy później Waller-Bridge zrezygnowała jednak z udziału w projekcie, powołując się na "różnice twórcze" między nią a Gloverem. Mimo tego "Pan i pani Smith" nadal powstaje, a Donald Glover zdradził, kto wszedł na miejsce twórczyni "Fleabag".

"Pan i pani Smith" to historia znużonego wspólnym życiem, pozornie zwykłego małżeństwa z przedmieścia. Tytułowi państwo Smith (Brad Pitt i Angelina Jolie) nie wiedzą o tym, że pod przykrywką każde z nich pracuje dla konkurencyjnej agencji zatrudniającej płatnych morderców. Kiedy oboje otrzymują zlecenie, żeby zabić tego samego człowieka, a operacja kończy się fiaskiem, Smithowie dostają najtrudniejsze zadanie do tej pory - zlikwidować siebie nawzajem. 

Zobacz wideo POPKultura, odc. 110

"Pan i pani Smith". Prace nad scenariuszem serialu Amazona dobiegają końca

Co ciekawe, film w reżyserii Douga Limana, na którym bazuje nadchodzący serial Amazona, był inspirowany serialem "Pan i pani Smith" z 1996 roku. Główne role zagrali w nim Scott Bakula i Marie Bello, a główna różnica polegała na tym, że u Limana Smithowie byli tylko udawanym małżeństwem i nic o sobie nie wiedzieli. W najnowszej wersji szpiegowskiej historii serialowym panem Smithem niezmiennie będzie Donald Glover, ale panią Smith zamiast Phoebe Waller-Bridge zagra Maya Erskine. 

Przy okazji premiery trzeciego sezonu serialu "Atlanta" Donald Glover udzielił sam sobie (!) wywiadu dla magazynu "Interview", w którym padło pytanie o losy "Pana i pani Smith". We wrześniu amerykańskie media podały, że Waller-Bridge odsunęła się od serialu, ale pozostaje w przyjaznych stosunkach z Gloverem. Teraz aktor i scenarzysta po raz pierwszy skomentował sytuację. Na łamach "Interview" powiedział, że ich twórczy duet podzieliły "klasyczne różnice twórcze". Na pytanie, czy nadal są przyjaciółmi, Glover odpowiada: "A co to znaczy 'przyjaciel'? Nadal ją lubię. Obstawiam, że ona mnie też".

Jak ujawnił pytany i odpowiadający w jednej osobie, nową panią Smith została Maya Erskine. Amerykańscy widzowie najlepiej znają ją z komediowej produkcji Hulu "PEN15". Erskine wyprodukowała i napisała serial wraz z Anną Konkle - aktorki cofnęły się w nim w czasie i zagrały trzynastoletnie wersje siebie. Erskine wystąpiła również m.in. w "Niepewnych", "Bez zobowiązań", "Betas" oraz filmach "Wine Country" i "Frankenstein". Data premiery "Pana i pani Smith" na Amazon Prime Video nie jest jeszcze znana - wedle najnowszych informacji podanych przez Donalda Glovera w tej chwili na finiszu są prace nad scenariuszem.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl >>.

Więcej o: