Fani "Breaking Bad" się doczekali. Mr. White i Jesse Pinkman wracają na ekran

Tych wieści fani "Breaking Bad" wypatrywali, odkąd rozpoczęła się emisja spin-offu "Better Call Saul" z Bobem Odenkirkiem w roli głównej. Prośby zostały wysłuchane: Peter Gould, współtwórca "Saula", potwierdził, że w ostatnim sezonie serialu Bryan Cranston i Aaron Paul powrócą jako Walter White i Jesse Pinkman.

Jak podaje Variety, Peter Gould ogłosił dobre wiadomości w sobotę na PaleyFest w Los Angeles podczas panelu wokół "Better Call Saul". - Nie chcę popsuć widowni zabawy, ale powiem wam, że pierwsze pytanie, jakie zadano nam na samym początku tego projektu, brzmiało: "Czy zobaczymy tutaj Walta i Jessego?". Nie będę unikał odpowiedzi i powiem po prostu: tak - mówił scenarzysta.

Zobacz wideo El Camino: Film „Breaking Bad" - za kulisami

Do trzech razy sztuka. Bryan Cranston i Aaron Paul ponownie w uniwersum "Breaking Bad"

O tym, co, gdzie i jak, będziemy musieli się przekonać sami, gdy finałowy sezon "Better Call Saul" pojawi się na Netfliksie. Dwa pierwsze odcinki trafią na platformę 18 kwietnia; kolejne będą się ukazywać co tydzień do 23 maja. Potem nastąpi przerwa, która potrwa do 11 lipca. Premiera ostatniego odcinka jest zaplanowana na 15 sierpnia.

- Zdradzę jedynie, że [powrót Walta i Jessego] to jedna z naprawdę wielu rzeczy, które odkryjecie w tej serii - zapowiedział lakonicznie Peter Gould. - Nie wiem, czy mi uwierzycie, jeśli wam powiem, że sporo tego - wciął się Bob Odenkirk, jednak Gould zdążył powstrzymać aktora, zanim ten ujawnił cokolwiek więcej.

Po zakończeniu "Breaking Bad" w 2013 roku Waltera White'a (Bryan Cranston) i Jessego Pinkmana (Aaron Paul) można było zobaczyć wspólnie jeszcze w filmie "El Camino" z 2019 roku, który domyka historię opowiedzianą w serialu. Produkcja przedstawia losy Pinkmana po ucieczce z siedziby neonazistowskiego gangu. Jedyne, co wymęczony, zaniedbany i głodny Jesse ma do swojej dyspozycji po tygodniach tortur to tytułowe El Camino, które porywa i wyrusza do domu, żeby zacząć życie od nowa. Ucieczka przed demonami przeszłości bynajmniej nie będzie łatwa.

"Better Call Saul" to natomiast prequel do "Breaking Bad", który skupia się na perypetiach Jimmy'ego McGilla, czyli Saula Goodmana (Bob Odenkirk), szemranego prawnika, który w "BB" ratował Walta i Jessego z niejednej opresji. W Polsce serial Vince'a Gilligana i Petera Goulda jest znany pod tytułem "Zadzwoń do Saula". Oprócz Odenkirka w obsadzie są także m.in. Jonathan Banks (znany z "BB" jako emerytowany detektyw Mike Ehrmantraut), Giancarlo Esposito (niezapomniany narkotykowy boss Gustavo Fring), Michael McKean, Patrick Fabian, Rhea Seehorn oraz Michael Mando. "Better Call Saul" przyniósł Bobowi Odenkirkowi już po cztery nominacje do Złotych Globów oraz nagród Emmy. 

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl >>.

Więcej o: