Netflix. Borys Szyc jako detektyw Forst. Pierwsze zdjęcia z ekranizacji książek Remigiusza Mroza

Borys Szyc zagra tytułową rolę w serialu Netfliksa "Detektyw Forst". Scenariusz jest oparty o dwie książki Remigiusza Mroza. Premiera jest przewidziana na przyszły rok.

"Kiedy Tatry stają się areną brutalnych morderstw, komisarz Forst wkracza do akcji. Działając wbrew procedurom, z pomocą dziennikarki Olgi Szrebskiej, odkrywa spisek sięgający korzeniami II wojny światowej." - tak Netflix opisuje serial "Detektyw Forst". Borys Szyc nie tylko wcieli się w Wiktora Forsta, ale także będzie jednym z producentów serialu.

Więcej informacji o serialach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Scenariusz napisali Agata Malesińska i Jacek Markiewicz, a powstał on na podstawie powieści "Ekspozycja" i "Przewieszenie" Remigiusza Mroza. Reżyseruje Daniel Jaroszek.

Borys Szyc kiedyś o książkach Remigiusza Mroza: Chciałbym w tym zagrać

 

Gdy Mróz kilka lat temu zamieścił ten wpis w mediach społecznościowych, coś już musiało być na rzeczy. Szyc, po przeczytaniu "Trawersu" - innej książki cyklu z Wiktorem Forstem - napisał do niej tzw. blurb, czyli krótką opinię:

Rewelacyjna lektura. Chciałbym w tym zagrać.

"Jeśli Borys Szyc rozważałby rolę, znaczy, że szykuje się mocna produkcja!" - skomentował wtedy Mróz.

Zobacz wideo Co nowego w popkulturze?

Rzeczywiście, pierwsze pogłoski o ekranizacji pojawiły się jeszcze w 2016 roku. Wtedy Remigiusz Mróz zamieścił w sieci zdjęcie z aktorem, na którym trzymają "Ekspozycję" i "Przewieszenie". Gazeta.pl rozmawiała wtedy z ich autorem. Pytaliśmy o górskie wędrówki Mroza, bo góry są bardzo istotnym elementem historii Forsta. Pisarz przeszedł prawie wszystkie szlaki, które pojawiają się w trylogii. - ... i był to najprzyjemniejszy research, jaki wykonałem. Właściwie trochę przesadzam, mówiąc o tych wędrówkach w taki sposób, bo najpierw chodziłem, a potem wykorzystałem znane trasy w powieści... nie przemierzałem więc szlaków z zamysłem, żeby przygotować się do pisania książki - mówił wtedy.

Także w serialu Tatry mają być pełnoprawnym bohaterem opowieści.

<<Reklama>> Ebooki i audiobooki Remigiusza Mroza dostępne są w Publio.pl >>

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: