Oskarżenia o "przekroczenie granicy" wobec członków ekipy. Scenograf "Bridgertonów" zwolniony

Główny scenograf "Bridgertonów" i prequela tej produkcji Dave Arrowsmith nie pracuje już w Shondaland. Powodem jest jego zachowanie wobec współpracowników - miał "przekroczyć granicę". Została nawet stworzona specjalna "gorąca linia" dla poszkodowanych.

Arrowsmith pracował wcześniej jako scenograf przy takich produkcjach jak "Outlander", "Cold Feet", "The Musketeer" i "Whisky Cavalier". Ostatnio tworzył scenografię do "Bridgertonów" i pracował przy prequelu serialu, który ma opowiadać historię młodości królowej Charlotte.

Zobacz wideo Zwiastun "Bridgertonów". Prawie jak w "Dumie i uprzedzeniu"

Netflix na razie nie mówi oficjalnie o powodach zwolnienia scenografa "Bridgertonów"

"The Sun" donosi, że na planie tej ostatniej produkcji pojawiło się "kilka problemów, a kilku członków załogi wyraziło obawy dotyczące wielu różnych incydentów" i dodaje, że producenci utworzyli anonimową gorącą linię, gdzie członkowie obsady i ekipy mogli zgłaszać obawy i nadużycia.

Broad Peak "Broad Peak", Pan Samochodzik i co jeszcze? Netflix kręci nowe filmy w Polsce

Rzecznik Netfliksa potwierdził gazecie, że Arrowsmith już nie pracuje przy produkcji, ale nie zostało wydane na razie żadne oficjalne oświadczenie w tej sprawie. 

Za "Bridgertonów" i prequel odpowiada firma Shondaland Shondy Rhimes ("Chirurdzy", "Skandal"). Informacja o miniserialu o królowej Charlotte została ogłoszona w maju zeszłego roku. W główną rolę ma wcielić się India Amarteifio (pojawi się też grająca ją w oryginalnej produkcji Golda Rosheuvel), a Corey Mylchreest wcieli się w młodego króla Jerzego. Shonda Rhimes pisze także scenariusz produkcji.

Serial, który nie ma jeszcze tytułu, to opowieść o życiu królowej Charlotty i jej drodze do władzy oraz o jej małżeństwie z królem Jerzym, które zapoczątkowało piękną historię miłosną i zmiany społeczne. W rezultacie tych zmian powstał towarzyski światek regencji, w którym brylują bohaterowie "Bridgertonów".

Więcej informacji o serialach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Drugi sezon "Bridgertonów" pojawił się w Netfliksie 25 marca i obecnie jest najchętniej oglądanym serialem serwisu w Polsce i na świecie. W pierwszym tygodniu po premierze nowych odcinków tytuł był na pierwszym miejscu Top10 w 93 krajach.

Gilbert Gottfried nie żyje Gilbert Gottfried nie żyje. Zmarł z powodu rzadkiej genetycznej choroby mięśni

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: