HBO Max: Polski serial "Odwilż" numerem 1 w Europie

Pierwszy polski serial Max Original "Odwilż" jest od początku kwietnia dostępny w HBO Max jednocześnie w 61 krajach. Po pierwszych 10 dniach jest nie tylko najchętniej oglądaną produkcją w Polsce, zajmuje również pierwsze miejsce w rankingu oglądalności w Europie.

HBO Max chwali się, że po dziesięciu dniach od premiery "Odwilży" (najpierw dwóch odcinków, w tym momencie są dostępne cztery) serial jest najpopularniejszą produkcją, po którą sięgają polscy użytkownicy serwisu, a także w tych państwach Europy, gdzie dostępny jest serwis. Biorąc pod uwagę oglądalność na całym świecie, we wszystkich 61 krajach, w których dostępne jest HBO Max, polski serial plasuje się na 14. miejscu najchętniej oglądanych w HBO Max seriali.

Zobacz wideo "Odwilż" - pierwszy polski serial na HBO Max [ZWIASTUN]

"Odwilż" podoba się w Europie. HBO Max pokaże finał 15 kwietnia

"Odwilż" to pierwszy polski serial wyprodukowany pod marką Max Originals i pierwszy polski serial, który 1 kwietnia swoją premierę miał jednocześnie we wszystkich krajach, w których jest dostępne HBO Max. Historia zaczyna się rozwijać, kiedy na szczecińskim brzegu Odry znalezione zostaje ciało młodej kobiety. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Katarzyna Zawieja, trzydziestokilkuletnia policjantka, która nie daje łatwo za wygraną. Szybko okazuje się, że w śledztwie nie chodzi wyłącznie o zabójstwo. W serialu w roli głównej występuje Katarzyna Wajda.

- Kasia Wajda pojawiła się w naszych rozmowach o obsadzie już na samym początku. Zaproponowała ją Wiola Borcuch i od razu nas ta myśl zatrzymała na dłużej. Zaprosiliśmy ją casting, ale żeby nie podejmować decyzji pochopnie, zrobiliśmy długofalowe przesłuchania, które trwały kilka miesięcy. Różne osoby przychodziły się próbować i były to próby udane. Na końcu tej drogi wróciliśmy jednak do Kaśki - cały czas utwierdzaliśmy się w przekonaniu, że to właśnie ona - opowiadał w rozmowie z Gazeta.pl reżyser Xawery Żuławski. Mówił, że wybrali aktorkę z kilku względów:

... na razie jest jeszcze mniej znaną aktorką, Szczecin odległym miastem jest, a "Odwilż" jest projektem autorskim, więc warto było wprowadzić coś kompletnie nowego. Kaśka jest idealną Zawieją także pod tym względem, że także jest matką, ma rodzinę i ma na tyle spory bagaż życiowy, że ma z czego czerpać dla postaci. Uważam, że to był strzał w dziesiątkę.

- Jeszcze zanim przeczytałam scenariusz, to byłam fanką takich seriali jak "Mindhunter" czy "True Detective", duże wrażenie zrobiła na mnie rola Emily Blunt w "Sicario". Pomyślałam, że być może to ten klimat, który chcemy uzyskać, kiedy tak bardzo podążać za bohaterem. Zbliżamy się niemal do jego duszy, kamera nie boi się pokazać jego emocji - mówiła nam z kolei aktorka.

Więcej informacji o serialach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W w pozostałych rolach występują: Bartek Kotschedoff, Juliusz Chrząstowski, Cezary Łukaszewicz, Sebastian Fabijański, Bogusław Linda, Andrzej Grabowski, Małgorzata Gorol, Agnieszka Pilaszewska, Monika Krzywkowska, Piotr Żurawski, Ewa Skibińska i Marcelina Stępkowska.

Finał serialu zaplanowany został w HBO Max na najbliższy piątek, 15 kwietnia. Tego dnia udostępnione zostaną dwa ostatnie odcinki.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: