"Night Sky". Piotr Adamczyk, Sissy Spacek i J.K. Simmons w zwiastunie serialu Amazona

20 maja na platformie Amazon Prime Video zadebiutuje serial "Night Sky", który pierwotnie był znany pod tytułem "Lightyears". W głównych bohaterów, czyli parę ukrywającą przed światem kosmiczny portal, wcielili się J.K. Simmons i Sissy Spacek. Jedna z ról drugoplanowych w "Night Sky" należy do Piotra Adamczyka. W piątek w sieci pojawił się zwiastun serialu.

Serial tworzony przez Holdena Millera i Daniela C. Connolly'ego skupia się wokół Franklina i Irene York. Wiele lat temu para odkryła zakopaną na podwórku komorę, która w niewytłumaczalny sposób przenosi człowieka na dziwną, opustoszałą planetę. Od tego czasu starannie Yorkowie strzegli swojej tajemnicy. Kiedy w ich życiu pojawia się Jude, enigmatyczny młody człowiek (w tej roli Chai Hansen), cicha codzienność małżeństwa zostaje wywrócona do góry nogami. Tajemnicza komora, o której wiedzieli wszystko, okazuje się czymś znacznie większym, niż kiedykolwiek mogli sobie wyobrazić.

Zobacz wideo Piotr Adamczyk, czyli Chopin, papież i Dresowa Mafia. Co dalej? [Popkultura Extra]

"Night Sky". Pierwszy zwiastun nowego serialu science-fiction na Amazon Prime Video

Postać grana przez Piotra Adamczyka nadal jest owiana tajemnicą. Portal iMDB wymienia imiona wszystkich bohaterów; z kolei Adamczyk figuruje w obsadzie jako Actor. Wygląda zatem na to, że dopiero po premierze "Night Sky" przekonamy się, kogo właściwie zagrał nasz rodak (choć niewykluczone, że rzeczywiście chodzi o aktora). Na pewno wiadomo za to, że Piotra Adamczyka zobaczymy w czterech z ośmiu odcinków produkcji, w tym w finale.

Zwiastun "Night Sky" zawiązuje akcję i wprowadza nie tylko wspomnianego wcześniej chłopaka, który zmieni dotychczasowe życie Franklina i Irene między wymiarami, ale też sąsiadów i członków rodziny Yorków, których uwadze nie umyka nietypowe zachowanie seniorów. Piotr Adamczyk pojawia się w trailerze przez kilka sekund w scenie z Cass Buggé, która mówi: "Wydaje mi się, że wiem, jak go odnaleźć". Adamczyk odpowiada: "Zajmij się tym". Możemy się jedynie domyślać, o kim jest mowa - być może chodzi o Jude'a, a być może o Franklina.

 

Premiera "Night Sky" jest zaplanowana na 20 maja. Zdjęcia do serialu trwały od czerwca do października tego roku. Jesienią 2020 roku Vernon Sanders, wiceszef działu telewizji w Amazon Studios, napisał w oświadczeniu: "Holden i Dan stworzyli ambitną historię, fantastyczną, ale wypełnioną całkowicie ludzkimi postaciami. Cieszymy się, że możemy połączyć siły z Legendary TV w ramach pracy nad kolejną fascynującą serią i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak ten zespół ożywi ten świat". 

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl >>.

Więcej o: