Wojciech Chmielarz: "Okłamywałem Was od dłuższego czasu". "Wyrwa" już się kręci

"Okłamałem Państwa. A właściwie okłamywałem Was od dłuższego czasu" - pisze na Facebooku Wojciech Chmielarz, wyjaśniając od razu, że do niedawna musiał kręcić, gdy ktoś pytał go o ekranizację "Wyrwy". Teraz potwierdził, że taka nie tylko będzie, ale że zdjęcia już się rozpoczęły. W rolach głownych Tomasz Kot, Grzegorz Damięcki i Karolina Gruszka.

Chmielarz napisał, że zdjęcia do filmu na podstawie "Wyrwy" zaczęły się kilkanaście dni temu:

Powstaje film, który zobaczymy najpierw w kinie, a potem na platformie streamingowej Canal+.

Będzie ekranizacja "Wyrwy". Wojciech Chmielarz o scenariuszu: Ja bym tego lepiej nie zrobił

Reżyseruje Bartosz Konopka, a za scenariusz odpowiada Marcin Ciastoń ("Hiacynt"). "I tutaj się zatrzymam na moment" - pisze Chmielarz. "Bo Marcin wykonał niesamowitą robotę. Na podstawie mojej książki napisał adaptację, która równocześnie jest wierna, jak i dostosowuje treść powieści do wymogów filmowej adaptacji. To jest wielka sztuka. Po przeczytaniu scenariusza (pełniłem funkcję konsultanta) moja pierwsza myśl była taka, że ja bym tego lepiej nie zrobił. Dla Marcina język scenariusza jest po prostu naturalnym językiem. Posługuje się nim dużo lepiej niż ja. Lepiej zna kino, film, potrafi dostrzec rozwiązania fabularne, z których ja sobie nie zdawałem sprawy, że tam były. Naprawdę, byłem pod wrażeniem" - dodaje.

Tomasz Kot zagra Macieja Tomskiego, Karolina Gruszka Janinę/Ninę. Wojnara zagra Grzegorz Damięcki, który czytał też audiobook i, - jak określa go Chmielarz, jest jego "obsadowym marzeniem". Poza tym w obsadzie znaleźli się także: Olga Bołądź, Maria Pakulnis, Roman Gancarczyk oraz Konrad Eleryk.

Ed Sheeran nakręcił klip w Kijowie. 'Ukraina to dumny i dzielny kraj' Ed Sheeran pokazał teledysk nagrany w Kijowie. "Jestem wdzięczny, że miałem okazję tam być"

Więcej informacji o filmach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

O czym opowiada książka, na podstawie której powstaje film? W opisie czytamy: Kiedy Maciej Tomski dowiaduje się, że jego żona Janina zginęła w wypadku samochodowym, myśli, że wali mu się cały świat. Jak powiedzieć dwóm córeczkom, że właśnie straciły matkę? Jak powiedzieć teściom? Jak ma teraz funkcjonować, gdy dotychczasowe, spokojne życie nagle szarzeje i zmienia się w ciąg udręk?

Maciej nie ma jednak pojęcia, dlaczego do wypadku doszło pod Mrągowem, skoro Janina powiedziała mu, że jedzie na delegację pod Kraków. Pomyliła się? Okłamała go? A gdy na jej pogrzebie pojawia się tajemniczy mężczyzna, Maciej zaczyna rozumieć, że Janina miała wiele sekretów. Znacznie więcej, niż można się spodziewać po kimś tak zagonionym i zapracowanym. I że musi się z nimi zmierzyć.

Mirosław Zbrojewicz w serialu 'Zachowaj spokój' Zbrojewicz: O tym, że zagrałem z Christophem Waltzem, dowiedziałem się niedawno

Pytania zaczynają się mnożyć, a tragedia zmienia w skomplikowaną zagadkę. Maciej jedzie na Mazury i wkrótce przekonuje się, że być może tak naprawdę nie znał kobiety, z którą spędził ostatnich dwanaście lat życia.

- W "Wyrwie" zachowane są wszystkie elementy charakterystyczne dla thrillera: tajemnica, jej odkrywanie, klimatyczne zdjęcia, o które dba nasz operator, Piotr Niemyjski. Ale jest też taki coenowski sznyt, którego jestem najbardziej ciekawy. Bohaterowie wystawieni na ekstremalne wręcz doznania co i raz pakują się w komiczne sytuacje, które pozwalają rozładować to napięcie - cytuje Tomasza Kota producent Wiernik Pro. Premiera filmu jest planowana na przyszły rok.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

<<Reklama>> Ebooki i audiobooki Wojciecha Chmielarza dostępne są w Publio.pl >>

Więcej o: