27 kwietnia sąd umorzył postępowanie w zakresie zobowiązania Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji do wydania decyzji. Stwierdził, że niepodejmowanie przez tak długi czas decyzji to rażące naruszenie prawa. Witold Kołodziejski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, musi zapłacić 597 zł kosztów postępowania.
Więcej aktualnych informacji znajdziesz zawsze na stronie głównej Gazeta.pl
Wyrok nie jest prawomocny, w związku z czym KRRiT może jeszcze się od niego odwołać poprzez złożenie skargi kasacyjnej. Już teraz jednak w rozmowie z serwisem Wirtualne Media właściciel TVN24 komentuje, że informację o wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie przyjmuje z zadowoleniem. O wyroku mówi, że "potwierdza podnoszone wielokrotnie przez TVN zastrzeżenia odnoszące się do sposobu procedowania przez Przewodniczącego KRRiT sprawy rekoncesji dla TVN24". "Wskazanie, iż bezczynność wiązała się z rażącym naruszeniem prawa, jednoznacznie wskazuje, iż proces koncesyjny dla TVN24 był odwlekany przez ponad półtora roku w sposób całkowicie bezprawny" - można przeczytać w oświadczeniu biura prasowego Grupy TVN dla Wirtualnych Mediów.
W zeszłym roku informowaliśmy, że choć koncesja TVN24 na nadawanie w Polsce kończy się 26 września, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie podjęła decyzji w tej sprawie przez 19 miesięcy, choć - na co zwraca uwagę wielu ludzi związanych z mediami - zazwyczaj robi to w ciągu kilku miesięcy. Jedynym członkiem, który przez dłuższy czas zdecydowanie opowiadał się za przedłużeniem koncesji, był Kołodziejski. Do podjęcia uchwały potrzebna była większość czterech piątych głosów - w skład KRRiT wchodzi pięcioro członków.
Pozytywna dla właściciela TVN24 decyzja została wydana na cztery dni przed końcem terminu, już po tym, gdy zgodnie z przepisami unijnymi właściciel kanału postarał się w lipcu o uzyskanie holenderskiej koncesji, by zapewnić ciągłość nadawania TVN24.
Podobna sytuacja w lutym tego roku dotyczyła TVN7. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przedłużyła o kolejne 10 lat koncesję naziemną kanału 18 lutego. Ta miała wygasnąć za kilka dni - 25 lutego 2022 roku.
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina