"Minuta ciszy". Robert Więckiewicz otwiera firmę pogrzebową i idzie na wojnę z Roguckim

W najnowszym serialu "Minuta ciszy" Robert Więckiewicz wciela się w emerytowanego listonosza z małego miasteczka, który decyduje się założyć zakład pogrzebowy. Robi to, bo jego najlepszy przyjaciel popełnił samobójstwo i jedyna firma pogrzebowa w okolicy odmawia zorganizowania pogrzebu. Właśnie skończyły się zdjęcia do produkcji.

"Minuta ciszy" to sześcioodcinkowy serial wyreżyserowany przez Jacka Lusińskiego - będącego również pomysłodawcą formatu - który wraz z Szymonem Augustyniakiem jest odpowiedzialny za scenariusz. W głównych roli wystąpi Robert Więckiewicz, któremu partnerować będą Piotr Rogucki, Karolina Bruchnicka i Aleksandra Konieczna.

Zobacz wideo Polski serial o zmartwychwstaniu. Wywiad z reżyserem

Emerytowany listonosz otwiera zakład pogrzebowy dla kolegi samobójcy

Mietek Zasada (Robert Więckiewicz), listonosz z małego miasteczka, bardzo krótko cieszy się rozpoczęciem emerytury. Gdy jego najlepszy przyjaciel (Mirosław Zbrojewicz) popełnia samobójstwo, a jedyny w okolicy zakład pogrzebowy odmawia wykonania pochówku, główny bohater postanawia założyć własną firmę pogrzebową.

 

Nieświadomy absurdów funeralnego biznesu szybko wchodzi w konflikt z lokalnym monopolistą branży Jackiem Wiecznym (Piotr Rogucki), a na wsparcie może liczyć tylko ze strony ekscentrycznej córki zmarłego przyjaciela (Karolina Bruchnicka) oraz swojej niepełnosprawnej żony (Aleksandra Konieczna) - czytamy w streszczeniu fabuły najnowszego serialu Canal Plus.

Więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Piotr Rogucki komentuje:

Myślę, że 'Minuta ciszy' pozostanie na długo w głowach widzów. I to nie z powodu taniego efekciarstwa, tylko tego, jak pokazujemy otaczającą nas rzeczywistość i relacje międzyludzkie. Pełno jest w tym serialu nieoczywistych i wielowymiarowych bohaterów, nikt nie jest wyłącznie czarny lub biały. Widzowie aż do ostatniego odcinka nie będą pewni, po której stronie konfliktu powinni stanąć. A to jest na pewno cecha dobrze napisanego scenariusza

W pozostałych rolach zobaczymy m.in.: Aleksandrę Popławską, Adama Bobika, Mirosława Zbrojewicza, Martę Ścisłowicz, Tomasza Drabka, Wojciecha Skibińskiego i Ireneusza Kozła. Za zdjęcia odpowiada Witold Płóciennik ("Kruk. Czarny wron nie śpi", "Klangor").\

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina. 

Producentem wykonawczym serialu jest AURUM FILM - Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham pracowali dla CANAL+ nad takimi serialami jak "Król" i "Żmijowisko", a także koprodukowali "Boże Ciało" i "Żeby nie było śladów" oraz inne filmy fabularne takie jak "Ostatnia rodzina" i "Magnezja".

Więcej o: