"Star Wars: Obi-Wan Kenobi". Nowy zwiastun serialu w godzinę obejrzano 17 mln razy

16 lat po tym, jak Ewan McGregor po raz ostatni pojawił się na dużym ekarnie w roli mistrza Jedi Obi-Wana Kenobiego, nadchodzi premiera wyczekiwanego serialu poświęconego właśnie tej kultowej postaci. Kiedy 4 maja w sieci pojawił się nowy zwiastun produkcji, w ciągu pirerwszej godziny licznik nabił 17 mln wyświetleń. I to tylko na jednej platformie.

Użytkownicy Disney+ pierwszy odcinek serialu "Star Wars: Obi-Wan Kenobi" zobaczyć będą mogli 27 maja 2022 roku. Od tej pory co tydzień będzie wyświetlany każdy kolejny z sześciu odcinków produkcji. Dodajmy, że platforma oficjalnie wystartować ma w Polsce 14 czerwca.

"Obi-Wan Kenobi". Milionowe wyświetlenia zwiastuna

Przypomnijmy, Obi-Wan Kenobi to mistrz Jedi, który wyszkolił najpierw Anakina Skywalkera, a później zaczął trening jego syna, Luke'a Skywalkera. Akcja wyczekiwanego serialu osadzona została osadzona pomiędzy III a IV epizodem "Gwiezdnych wojen".

Więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Naszego bohatera spotkamy dokładnie 10 lat po wydarzeniach z "Zemsty Sithów", kiedy to Anakin Skywalker w dramatycznych okolicznościach przeszedł na ciemną stronę Mocy i stał się Darth Vaderem. Warto podkreślić, że w najnowszej produkcji do tej roli wróci kanadyjski aktor Hayden Christensen. Jeśli się skupicie, to zauważycie go w najnowszym zwiastunie, który nie bez przyczyny miał premierę właśnie 4 maja.

To nieoficjalne święto "Gwiezdnych wojen", a jego data została wyznaczona na podstawie słownej zabawy. Słynne motto Jedi "May the Force be with You!" ("Niech moc będzie z tobą") po angielsku wymawia się dokładnie tak samo, jak datę "May the 4th be with You!". Po raz pierwszy użyto tego zwrotu w 1979 roku, by pogratulować zwycięstwa w wyborach Margaret Thatcher.

Zobacz wideo "Obi-Wan Kenobi" - zwiastun nowego serialu z Ewanem McGregorem w roli głównej

Co się dzieje? Imperium rośnie w potęgę, a Obi-Wan Kenobi osiada na planecie Tatooine. Tam z daleka czuwa nad młodym Skywalkerem, którego wychowuje wujostwo. Tymczasem Darth Vader ciągle chce się zemścić na byłym mistrzu, a także odnaleźć swojego syna. Rozsyła po różnych zakątkach galaktyki swoich Inkwizytorów, którzy nie przebierają w środkach. Obi-Wan musi więc dyskretnie odciągnąć ich uwagę od chłopca - co, jak wiemy z IV epizodu, skutecznie mu się udaje na dłuższy czas.

Zwiastun pojawił się w sieci o godzinie 14.45 czasu polskiego. Godzinę później tylko na samym YouTubie licznik wskazywał 17 mln wyświetleń. Na Twitterze trailer został wyświetlony następne 1,7 mln razy, a na Instagramie dochodzi około 600 tys. wyświetleń na różnych profilach Disneya.

Printscreen /Printscreen / 'Obi-Wan Kenobi' - miliony wyświetleń zwiastuna w pierwszą godzinę

W obsadzie serialu poza Ewanem McGregorem i Haydenem Christensenem znaleźli się także: Rupert Friend, Joel Edgerton, Bonnie Piesse, Kumail Nanjiani, Sung Kang, Indira Varma, Moses Ingram, O’Shea Jackson Jr., Simone Kessell i Benny Safdie. Twóczynią i reżyserką serialu jest Deborah Chow, która wcześniej pracowała przy takich głośnych produkcjach jak "Zadzwoń do Saula", "Mr. Robot", "Pamiętniki wampirów", "Jessica Jones", "The Mandalorian" czy "Amerykańscy Bogowie".

Więcej o: