"Ród smoka" - jest zwiastun prequela "Gry o tron". "Historia nie pamięta krwi. Pamięta nazwiska"

Dziesięcioodcinkowy serial HBO "Ród smoka" ("House of the Dragon") zadebiutuje w HBO oraz HBO Max 22 sierpnia. Pojawił się zwiastun, są też plakaty z postaciami.

Serial powstaje na podstawie książki George’a R.R. Martina "Ogień i krew", która opowiada o historii rodu Targaryenów i o zdarzeniach dziejących się 200 lat przed czasami, w których osadzona jest "Gra o tron".

Więcej informacji o serialach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W produkcji w głównych rolach występują: Paddy Considine, Matt Smith, Olivia Cooke, Emma D’Arcy, Steve Toussaint, Eve Best, Sonoya Mizuno, Fabien Frankel oraz Rhys Ifans. 

Zobacz wideo "Ród Smoka" - zwiastun. Kolejny serial ze świata "Gry o Tron"

Plakaty postaci znajdziesz w galerii zdjęć przy tym artykule.

"Ród smoka" - kto gra i kim są postaci nowego serialu HBO?

  • Paddy Considine jako król Viserys Targaryen, wybrany jako sukcesor króla Jaehaerysa Targaryena. Ciepły, miły i przyzwoity człowiek. Viserys pragnie kontynuować spuściznę swojego dziadka. Jednak dobrzy ludzie niekoniecznie są wielkimi królami.
  • Matt Smith jako książę Daemon Targaryen, młodszy brat króla Viserysa oraz pierwszy w kolejce następca tronu. Niezrównany wojownik i jeździec smoków. Daemon posiada prawdziwą krew smoka. Ale mówi się, że za każdym razem, gdy rodzi się Targaryen, bogowie rzucają monetą…
  • Olivia Cooke jako Alicent Hightower, córka Otto Hightowera, namiestnika królewskiego. Najpiękniejsza kobieta w Siedmiu Królestwach. Wychowała się w Czerwonej Twierdzy, blisko króla i jego najbliższego kręgu doradców. Cechuje ja zarówno dworski wdzięk, jak i polityczna przenikliwość.
  • Emma D’Arcy jako księżniczka Rhaenyra Targaryen, pierworodne dziecko króla, zrodzona z czystej valyriańskiej krwi. Jest smoczym jeźdźcem. Wielu powiedziałoby, że Rhaenyra urodziła się mając wszystko, o czym mogła zamarzyć, jednak nie urodziła się mężczyzną.
  • Steve Toussaint jako Lord Corlys Velaryon ("Wąż Morski"), ród Velaryon, z którego pochodzi, ma równie długie korzenie jak ród Targaryenów. Lord Corlys jest najsłynniejszym żeglarzem i poszukiwaczem przygód w historii Westeros, zapewnił swojemu rodowi bardzo mocną pozycję - są jeszcze bogatsi niż Lannisterowie i posiadają największą flotę na świecie.
  • Eve Best jako księżniczka Rhaenys Targaryen, jest smoczym jeźdźcem oraz żoną Lorda Corlysa Velaryona. „Królowa, której nigdy nie było"; została pominięta jako następczyni tronu podczas Wielkiej Rady, ponieważ królestwo faworyzowało jej kuzyna, Viserysa, tylko dlatego, że był mężczyzną.
  • Fabien Frankel jako Ser Criston Cole, pochodzi z Dornijczyków, jest synem zarządcy Czarnej Przystani. Nie ma pretensji do ziem ani tytułów; jedynie, co posiada, to honor i umiejętność posługiwania się mieczem.
  • Sonoya Mizuno jako Mysaria, przybyła do Westeros z niczym, sprzedano ją więcej razy niż sama pamięta. To jej jednak nie przygniotło, stała się najbardziej zaufanym - i najbardziej nieprawdopodobnym - sojusznikiem księcia Daemona Targaryena, następcy tronu.
  • Rhys Ifans jako Otto Hightower, namiestnik króla, który lojalnie i wiernie służy zarówno swojemu królowi, jak i jego królestwu. Uważa, że największym zagrożeniem dla królestwa jest brat króla, Daemon i jego pozycja jako następcy tronu.

Współtwórcą i jednym z producentów wykonawczych jest George R.R. Martin; Współtwórcą, co-showrunnerem, producentem wykonawczym oraz scenarzystą jest Ryan Condal; Co-Showrunnerem, reżyserem i producentem wykonawczym jest Miguel Sapochnik; Producentką wykonawczą I scenarzystką jest Sara Hess; Obowiązki producentów wykonawczych pełnią też Jocelyn Diaz, Vince Gerardis, Ron Schmidt; Reżyserami są: Clare Kilner, Geeta V. Patel; Reżyserem i koproducentem wykonawczym jest Greg Yaitanes.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: