Telewizyjne BAFTA rozdane. Sean Bean i Jodie Comer z nagrodami, oboje zagrali z tym samym aktorem

Sean Bean i Jodie Comer znaleźli się wśród aktorów nagrodzonych telewizyjnymi nagrodami BAFTA. Zarówno "Czas", jak i "Pomoc", w których wystąpili, można oglądać w Polsce.

"Czas" to produkcja BBC. Mark Cobden (Sean Bean) jest nauczycielem, mężem i ojcem, który w wypadku zabił niewinnego mężczyznę. Jest przytłoczony poczuciem winy i godzi się, a nawet czuje ulgę, dowiadując się, że został skazany na cztery lata. Rozdzielony ze swoją rodziną nie wie, co czeka go w nowym, nieprzyjaznym miejscu, gdzie bardzo szybko będzie musiał nauczyć się sztuki przetrwania.

Eric McNally (Stephen Graham) jest natomiast funkcjonariuszem służby więziennej. Troskliwy i uczciwy Eric stara się chronić osadzonych, co jest bardzo trudnym zadaniem w zakładzie karnym, gdzie napięcie między skazanymi sięga zenitu. Kiedy pewnego dnia jeden z najbardziej niebezpiecznych więźniów poznaje jego słaby punkt, Eric staje przed trudnym dylematem. "Czas" można oglądać w HBO Max, CANAL+ Online i Polsat Box Go.

Więcej informacji o filmach i serialach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Za rolę w "Czasie' Sean Bean odebrał BAFTA dla najlepszego aktora pierwszoplanowego, a produkcja została wyróżniona w kategorii najlepszy miniserial dramatyczny.

Jeśli chodzi o Jodie Comer, doceniona została jej rola w "Pomocy", czyli dramacie telewizyjnym Marca Mundena. To opowieść o relacji młodej pielęgniarki i pacjenta fikcyjnego domu opieki w Liverpoolu, którego życie zmienia pandemia koronawirusa. Oprócz BAFTA dla pierwszoplanowej aktorki dla Comer, statuetkę otrzymała także Cathy Tyson za rolę drugoplanową. Film można oglądać w HBO Max, Play 24, Playerze i Polsat Box Go.

Zobacz wideo Tworzą związek od lat. W kilka dni wszystko może się zmienić. "Fucking Bornholm" w kinach

Stephen Graham z nominacjami, ale bez nagrody 

Co ciekawe, obie te produkcje łączy osoba Stephena Grahama. Aktor, który w "Czasie" wcielił się w strażnika, w "Pomocy" zagrał pacjenta. Za obie role był nominowany do BAFTA.

BAFTA dla najlepszego serialu dramatycznego powędrowała do "In my skin", a za najlepszy program lub seral komediowy uznano "The Leitish Show with Mo Gilligan". Matthew Macfayden dostał nagrodę dla najlepszego aktora drugoplanowego. Wśród nagrodzonych tytułów są też m.in. "Uprisiny" (najlepszy film oparty na faktach) czy "Together" (najlepszy telewizyjny film dramatyczny).

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: