Osiedle z "Zachowaj spokój" Netfliksa istnieje. Żeby tam zamieszkać, trzeba mieć gruby portfel

Ekskluzywne osiedle to miejsce, w którym rozgrywa się sporo scen w thrillerze "Zachowaj spokój" Natfliksa. Okazuje się, że twórcy produkcji wykorzystali prawdziwe budynki.

"Zamożne osiedle, gdzie pozostająca w bliskich relacjach lokalna społeczność wiedzie spokojne życie. Wszystko zmienia się, gdy osiemnastoletni Adam znika bez śladu. Niebezpieczeństwo szybko eskaluje, a zaniepokojeni rodzice robią wszystko, by chronić swoje dzieci, które u progu dorosłości postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce" - zapowiadają twórcy "Zachowaj spokój", drugiej polskiej ekranizacji powieści Harlana Cobena. Okazuje się, że futurystyczne osiedle z fosą naprawdę istnieje. To warszawski Fort Cze. Budynki sfotografował Dawid Zuchowicz z Agencji Wyborcza.

Harlan Coben Coben: Nie znam nikogo bardziej krytycznego wobec pracy Cobena niż ja

Tutaj w tekście "Gazety Wyborczej" znajdziesz więcej zdjęć 

Zobacz wideo "Zachowaj spokój" - polski serial na podstawie powieści Harlana Cobena [ZWIASTUN]

"Na przełomie XVIII i XIX wieku obszar ten stanowił istotny element umocnień, wchodzących w skład tzw. pierścienia Twierdzy Warszawa. Obiekt powstał na bazie zrewitalizowanego Fortu Cze Czerniaków im. Legionów Piłsudskiego, wzniesionego w latach osiemdziesiątych XIX w. Łączy historię ze współczesnością" - tłumaczy nazwę deweloper na swojej stronie. Na to zamknięte osiedle można się dostać przez zabytkowy most.

Mirosław Zbrojewicz w serialu 'Zachowaj spokój' Zbrojewicz: O tym, że zagrałem z Christophem Waltzem, dowiedziałem się niedawno

Więcej interesujących tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ile trzeba zapłacić, by wynająć mieszkanie na osiedlu z "Zachowaj spokój" Netfliksa?

Pracownia architektoniczna odpowiedzialna za projekt to Szaroszyk & Rycerski Architekci, a inwestycję tworzy 21 budynków, w których znalazły się mieszkania o powierzchni od 30 do 180 m2.  Część została wybudowana na wałach artylerii, część w wale ziemnym obok zabytkowych koszar, a także na terenie po historycznym magazynie amunicji i w szyi fortu. Dodatkowo pod nadzorem konserwatora odrestaurowane zostały zabytkowe koszary.

Ile trzeba zapłacić, żeby zamieszkać w budynku, który być może "zagrał", albo chociaż mignął na ekranie w produkcji Netfliksa? W sieci można znaleźć oferty wynajmu mieszkań w Forcie Cze. Jedno z nich to 64m. dwupokojowe mieszkanie z ogrodem za 8 tysięcy miesięcznie, trzypokojowe (o powierzchni 76 m) to miesięczny wydatek 10 tys. złotych, a za 12,9 tys. zł można wynająć 92 metry na tym osiedlu (dane z serwisu otodom.pl).

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: