Hiszpańskie seriale - przepis na filmową sjestę. Nie tylko "Dom z papieru"

Hiszpańskie seriale biją rekordy popularności na serwisach streamingowych. Gdzie tkwi sekret tych produkcji i co warto obejrzeć w ramach HBO Max i Netflixa? Zapraszamy na filmową podróż do kraju Picassa i wiecznej sjesty.

Najlepsze hiszpańskie seriale - co przyciąga widza? 

Za sprawą serwisów streamingowych hiszpańskie seriale weszły do kultury popularnej, motywy takie jak czerwony kombinezon i charakterystyczna maska z "Domu z papieru" zyskały już miano kultowych. Nie bez znaczenia jest też sam język, hiszpański jest w końcu jednym z najczęściej używanych języków na świecie. To, co wyróżnia hiszpańskie produkcje na tle innych to uniwersalizm, idealnie pasują zarówno do wąskiego grona odbiorców jak i szerokiej, międzynarodowej publiczności. Połączenie niezwykłej kultury i ogólnych prawd to aktualnie wiodący trend zarówno w serii jak i w filmie. Hiszpański serial oznacza też dużą różnorodność gatunkową, która odpowiada na pytania algorytmu, a ten rządzi przecież streamingiem. Popularność i większa szansa na sukces przekłada się na większy budżet, najlepsze hiszpańskie seriale to produkcje, gdzie obok aktorów główne role grają pieniądze. 

Hiszpańskie seriale: Netflix - które tytuły warto obejrzeć? 

Hiszpańskie seriale na Netflixie cieszą się dużym zainteresowaniem polskiego widza. Poniżej prezentujemy kilka kultowych produkcji, których nie można przegapić. 

Historia napadu na mennicę, który zaplanował prawdziwy geniusz wśród złodziei. Manipulacja jest kluczowym narzędziem w realizacji śmiałego planu, czy w fascynującą grę uda się wciągnąć policję? 

Czy w ekskluzywnej szkole odnajdą się dzieci z klasy robotniczej? Z czasem tarcia pomiędzy młodymi ludźmi doprowadzają do morderstwa, które jest punktem granicznym i jednocześnie osią całej fabuły. 

  • ''Nowy Eden'' (2022 r.) - 1 sezon 

To historia grupy młodych osób, które wyruszają na bezludną wyspę, aby przeżyć imprezę życia. Na miejscu jednak okazuje się, że obiecany raj to tylko pozory. W rzeczywistości wyspa to pułapka utkana z tajemnic. 

  • ''Kłamstwa i oszustwa'' (2020 r.) - 1 sezon 

Słowo przeciwko słowu. Po randce niedoszli kochankowie mają dwie różne wersje wydarzeń. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby w grę nie wchodziły poważne oskarżenia i poczucie krzywdy. 

  • ''Bałagan, jaki zostawisz'' (2020 r.) - 1 sezon 

Nauczycielkę, która rozpoczyna pracę w hiszpańskim liceum, zaczynają prześladować duchy przeszłości. Kluczem do rozwiązania zagadki jest zmarła poprzedniczka, prawdziwa szkolna legenda i ulubienica uczniów. 

  • ''Gdzie jest Marta'' (2021 r.) - 1 sezon 

Serial dokumentalny, który opowiada o zniknięciu nastolatki Marty del Castillo. Widzowie poznają szczegóły wciąż nierozwiązanej sprawy z perspektywy policji, rodziny i przyjaciół. 

  • ''Skradzione serce'' (2022 r.) - 1 sezon 

Po stracie żony mężczyzna szuka zemsty na organizacji, która zajmuje się handlem organami. Niespodziewanie nawiązuje też romans z kobietą, która otrzymała serce zmarłej ukochanej. 

Hiszpańskie seriale HBO Max - które tytuły warto obejrzeć? 

Hiszpańskie seriale na HBO Max to jeszcze więcej europejskiej rozrywki, która trafia w serce masowego widza. Poniżej kilka najlepszych tytułów w tej kategorii. 

  • ''Cała reszta'' (2021 r.) - 1 sezon 

Serial określany mianem obrazu współczesnych 30 latków, których reprezentuje Dafne. Kobieta, której życie sypie się po kawałku: traci pracę i partnera, co więcej zaskakuje ją uczucie do najlepszego przyjaciela. 

  • ''W domu'' (2020 r.) - 1 sezon 

Pięciu hiszpańskich reżyserów opowiada o codzienności w czasach pandemii koronawirusa.  

  • ''30 srebrników'' (2020 r.) - 2 sezony 

"30 srebrników" opowiada o świecie, gdzie pozory znaczą więcej niż prawda. Fabuła kręci się wokół tragicznego życia egzorcysty Vergary, którego władze kościelne skazują na życie na odludziu w małej wiosce. 

  • ''Foodie Love'' (2019 r.) - 1 sezon 

Opowieść o miłości w dobie aplikacji randkowych, tym razem algorytm łączy ze sobą miłośników dobrego jedzenia. 

  • ''Patria'' (2020 r.) - 1 sezon 

Patria opowiada historię z perspektywy dwóch skłóconych rodzin. Tłem dla brutalnego konfliktu są działania terrorystyczne separatystycznej organizacji ETA.

Zobacz też: ''Emily w Paryżu. Sezon 3'': czy należy spodziewać się kontynuacji serialu Netfliksa?

Więcej o: