Myślałam, że nie czekam na "Rozmowy z przyjaciółmi". Po tym zwiastunie zmieniam zdanie

Serial "Rozmowy z przyjaciółmi" HBO Max to ekranizacja powieści Sally Rooney. O ile jej "Normalni ludzie" - zarówno na papierze jak i na ekranie - były dla mnie objawieniem, to ta powieść mnie rozczarowała. Zwiastun serialu jednak intryguje.

Serial jest ekranizacją debiutanckiej powieści pisarki, rozgrywającą się w Dublinie opowieścią o dwóch studentkach college'u, Frances i jej najlepszej przyjaciółce Bobbi, oraz o dziwnej i nieoczekiwanej relacji, jaką nawiązują z małżeństwem, Melissą i Nickiem. Premiera serialu "Rozmowy z przyjaciółmi" zaplanowana została w HBO Max na 3 czerwca.

Więcej informacji o serialach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jest data polskiej premiery serialu "Rozmowy z przyjaciółmi" - zobacz zwiastun

Zobacz wideo "Rozmowy z przyjaciółmi" - zwiastun serialu

Serial śledzi losy Frances (Alison Oliver), 21-letniej studentki college'u, która nawiązuje serię relacji zmuszających ją do skonfrontowania się po raz pierwszy z własnymi słabościami. Frances jest uważną, przenikliwą i bystrą obserwatorką. Jej ex-dziewczyna, a obecnie najlepsza przyjaciółka, Bobbi (Sasha Lane) jest pewna siebie, bezkompromisowa i fascynująca. Choć zerwały ze sobą trzy lata temu, Frances i Bobbi są praktycznie nierozłączne i razem występują w Dublinie jako poetki słowa mówionego. Na jednym z występów poznają Melissę (Jemima Kirke), pisarkę, która jest nimi zafascynowana. Bobbi i Frances zaczynają spędzać czas z Melissą i jej mężem Nickiem (Joe Alwyn), przystojnym, ale powściągliwym aktorem. Podczas gdy Melissa i Bobbi flirtują ze sobą otwarcie, Nick i Frances nawiązują intensywny, sekretny romans, zaskakujący dla nich obojga. Wkrótce romans zaczyna poddawać próbie więź między Frances i Bobbi, zmuszając Frances do ponownego przemyślenia wielu kwestii dotyczących jej samej, ale i przyjaźni, która tak dużo dla niej znaczy.

Mam wrażenie, że odbiór prozy Sally Rooney jest bardziej osobisty niż wielu innych autorów. Dlatego znajdziemy zarówno fanów "Normalnych ludzi", których "Rozmowy z przyjaciółmi" nie porwały (jak mnie), jak i przypadki odwrotne. Serial, w którym Paul Mescal i Daisy Edgar-Jones zagrali tak pięknie i prawdziwie zarówno początki uczucia rodzącego się między nastolatkami, jak i pogubionych w życiu i związkach dwudziestokilkulatków, był nominowany do Emmy w czterech kategoriach, a Mescalowi przyniósł BAFTA. 

Normalni ludziePaul Mescal to najgorętszy aktor roku. "Normalni ludzie" to dopiero początek

Jak będzie z "Rozmowami z przyjaciółmi"? Po zobaczeniu zwiastuna jestem zaskoczona, że aż tak mnie obeszła ta produkcja. Myślałam, że po przeczytaniu książki już nie sięgnę po ekranizację, ale kto wie?

 

Warto zauważyć, że serial wyreżyserowany został przez Lenny’ego Abrahamsona, który pracował przy "Normalnych ludziach" i "Pokoju" oraz Leanne Welham ("Pili", serial HBO "Mroczne materie"). Za produkcję odpowiadają Element Pictures ("Normalni ludzie", "Pokój", "Faworyta"). Serial wyprodukowany został przez dla BBC Three oraz Hulu, a w Polsce pokaże go HBO Max. Wszystkie odcinki będą dostępne w serwisie od 3 czerwca - jest ich 12.

Więcej o: