Gwiazda amerykańskiego "Queer Eye" zagra w polskim serialu "Królowa" obok Andrzeja Seweryna

Antoni Porowski, gwiazda "Queer Eye" czyli "Porad różowej brygady" w Netfliksie, pojawi się gościnnie w miniserialu "Królowa".

Andrzej Seweryn w "Królowej" wcieli się w podwójną rolę: Sylwestra oraz Loretty - drag queen. Antoni Porowski w swoich mediach społecznościowych pokazał zapowiedź swojego występu - prawdopodobnie nie jest to jednak scena z produkcji. Wygląda jednak na to, że kanadyjska gwiazda polskiego pochodzenia będzie miała kwestie w języku polskim.

Antoni Porowski w produkcji z Andrzejem Sewerynem. Zobacz zapowiedź Netfliksa

 

Antoni Porowski jest kucharzem, aktorem, modelem, autorem ksiązek i od 2018 roku jednym z prowadzących program "Queer Eye", w którym razem z innymi prowadzącymi pomaga w przemianie bohaterom. On odpowiada głównie za nawyki żywieniowe. On urodził się już w Montrealu, jego rodzice wyemigrowali do Kanady z jego dwuletnią siostrą. W dzieciństwie mówił po polsku, angielsku i francusku.

Porowski jest także aktywistą LGBT+. W 2019 roku ogłosił utworzenie Equaversity Foundation, fundacji wspierającej społeczność LGBT+ w Polsce.

Więcej informacji o sytuacji osób LGBT+ w Polsce znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

O czym opowiada serial Netfliksa "Królowa"?

Zobacz wideo Andrzej Seweryn zagra drag queen w produkcji Netfliksa

"Królowa" to historia emerytowanego krawca, który wieczorami przeistacza się w drag queen - Lorettę. Maria Peszek ("Lista Schindlera", "Nina") pojawi się w produkcji jako Wioletta - córka Sylwestra, która nigdy nie poznała swojego ojca. Prowadzi zajęcia dla dzieci w jednym z górniczych miasteczek. Samotnie wychowuje nastoletnią córkę. Pewnego dnia dostaje diagnozę o chorobie, która wymaga przeszczepu nerki. Natomiast Julia Chętnicka ("Zjednoczone stany miłości", "Erotica 2022") zagra Izabellę. To osiemnastoletnia córka Wioletty, szczera do bólu i urocza dziewczyna, która pracuje w górniczej stołówce, ale marzy o pracy kosmetyczki w salonie piękności.

Miniserial reżyseruje Łukasz Kośmicki ("Ukryta gra"), według konceptu Arniego Asgeirssona. Za scenariusz odpowiadają Arni Asgeirsson i Kacper Wysocki. Netflix planuje premierę na 2022 rok.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: