Serial z Adamczykiem najpopularniejszy na Amazon Prime Video. Aktor dzieli się zdjęciami z planu

Od 20 maja na Amazon Prime Video można oglądać amerykański serial "Night Sky", w którym drugoplanową rolę gra Piotr Adamczyk. Polski aktor pojawia się u boku nagrodzonych Oscarami Sissy Spacek i J.K. Simmonsa, a ponoć jego obecność ożywia każdą scenę. Produkcja jest obecnie na pierwszym miejscu listy TOP 10 platformy w Polsce.

Piotr Adamczyk pojawia się w czterech z ośmiu odcinków serialu, a jego postać przed premierą owiana była tajemnicą i opisana słowem "Aktor". Teraz już wiadomo, że Polak wcielił się w niejakiego Corneliusa, który jest postacią bardzo niebezpieczną i związaną z pewnym kultem. Żeby nie psuć przyjemności z oglądania i odkrywania fabuły, dodajmy tylko jeszcze, że aktor miał okazję na planie używać sporo łaciny.

Zobacz wideo Piotr Adamczyk, czyli Chopin, papież i Dresowa Mafia. Co dalej? [Popkultura Extra]

Serial z Adamczykiem numerem jeden na Amazon Prime

Fabuła "Night SKy" opiera się na dwóch wątkach - pierwszym z nich jest historia małżeństwa Franklina i Irene York (J.K. Simmons i Sissy Spacek), które od lat ukrywa przed światem na swoim podwórku komorę, która może przenieść ludzi na dziwną, opustoszałą planetę. Pewnego dnia w komorze w niewytłumaczalny sposób pojawia się Jude, enigmatyczny młody człowiek (w tej roli Chai Hansen). Wtedy sprawy zaczynają nabierać tempa.

Więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Drugim z wątków jest opowieść o nastoletniej Toni (Rocío Hernández). Dziewczyna mieszka w Argentynie i pewnego dnia odkrywa, że historia jej rodziny jest dużo bardziej skomplikowana niż wcześniej mogło się wydawać i do tego w jakiś sposób łączy się z komorą na podwórku Franklina i Irene.

Zobacz wideo "Night Sky". Serial z Piotrem Adamczykiem podbija Amazon Prime Video

Serial doczekał się już pierwszych ocen od widzów i krytyków na stronie Rotten Tomateos, którzy zgodnie przyznali mu 76 na 100 procent punktów, co jest naprawdę całkiem niezłą oceną. Podkreślmy też, że produkcja jest obecnie najczęściej oglądanym tytułem na Amazon Prime w Polsce - widać dobrze patriotyczny zew polskich widzów. Jedno jest pewne, wstydzić się nie ma czego.

Lista Top 10 w Polsce - serial z Adamczykiem na pierwszym miejscuLista Top 10 w Polsce - serial z Adamczykiem na pierwszym miejscu Amazon Prime Video / Screen

A co zaś do obecności samego Piotra Adamczyka w poszczególnych scenach, to np. Marta Wawrzyn z serialowa.pl pisze, że jest to rola "dzięki której da się go zapamiętać", a Rafał Christ ze spidersweb.pl dodaje, że "każde jego wejście na ekran jest niczym bomba energetyczna". Sam aktor podkreślał jeszcze przed premierą:

Zagrać z Sissy Spacek i J.K. Simmonsem gdzieś tam daleko... Musiałem chyba kiedyś poprosić o to złotą rybkę, bo się spełniło. Cieszę się jak dziecko, że mogę podzielić się z Wami zwiastunem nowego serialu "Night Sky".

Podzielił się też w sieci zdjęciami z planu amerykańskiej produkcji i podkreślił "Dziękuję wszystkim wspaniałym, utalentowanym ludziom, których spotkałem dzięki tej produkcji. Zachęcam do oglądania!!!":

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: