Netflix pokazał finalny zwiastun "Stranger Things 4". Już niedługo zobaczymy się po drugiej stronie

Już 27 maja widzowie będą mogli się przekonać, jak dalej potoczyły się losy Jedenastki i reszty dzieciaków. Minęło już pół roku i póki co wszyscy są przekonani, że Hopper zginął w trakcie bitwy w Starcourt. Po tych tragicznych wydarzeniach Joyce wyjeżdża ze swoimi synami i Nastką z Hawkins. Pierwszy raz nasi przyjaciele zostali rozdzieleni.

Netflix w przypadku czwartego sezonu "Stranger Things" dawkuje napięcie. Pod koniec maja nie zobaczymy wszystkich odcinków z serii - twórcy podzielili je na dwie części. Druga transza premierę będzie miała 1 lipca. Cały sezon składa się z dziewięciu odcinków, które są dwukrotnie dłuższe niż epizody z poprzednich sezonów. Godzinowo zatem nawet "połówka" serialu trwa tyle samo, co poprzednie serie. Twórcy potwierdzili także, że serial zakończy się na piątym sezonie serialu.

Polska premiera czwartego sezonu "Stranger Things"

Choć walczyli z potworami i byli świadkami naprawdę strasznych rzeczy, bohaterowie serialu teraz muszą stawić czoła nowemu wyzwaniu - muszą przetrwać w liceum. Mike (Finn Wolfhard), Dustin (Gaten Matarazzo), Lucas (Caleb McLaughlin) i Max (Sadie Sink) ciągle chodzą do szkoły razem, ale Jedenastka (Millie Bobby Briwn) i Will (Noah Schnapp) mieszkają teraz w Kalifornii i nie mogą liczyć na bezpośrednie wsparcie przyjaciół.

Zobacz wideo Finałowy zwiastun czwartego sezonu "Stranger Things"

Pojawia się też nowa nadprzyrodzona moc, przez którą ponownie będą musieli zmierzyć się z tym, co okupuje Upside Down. Z dobrych rzeczy, okazuje się, że Hopper (David Harbour) przeżył wybuch w Starcourt, ale jest więźniem Rosjan, którzy do tego prowadzą niecne eksperymenty. Przetrzymują go w tajnym ośrodku na Kamcztce i zmuszają do tego, by walczył z Demogorgonem - Hopper będzie potrzebował pomocy.

Od premiery w 2016 r. okrzyknięty mianem globalnego fenomenu serial "Stranger Things" zdobył ponad 65 nagród i 175 nominacji do nagród takich jak Emmy, Złoty Glob, Grammy, SAG, DGA, PGA, WGA, BAFTA, nagroda Peabody’ego, nagroda dla programu roku AFI, nagrody People’s Choice, nagrody MTV Movie & TV, nagrody Teen Choice i wiele innych.

Trzykrotnie nominowany do nagrody Emmy w kategorii najlepszego dramatu serial jest jednym z najczęściej oglądanych tytułów na Netflix. Sezon trzeci widzowie oglądali przez 582 milionów godzin, co zapewniło mu drugie miejsce wśród najpopularniejszych seriali anglojęzycznych w netflixowym Top 10.

Twórcami "Stranger Things" są bracia Matt i Ross Dufferowie, a za produkcję serialu odpowiadają Monkey Massacre Productions i 21 Laps Entertainment. Bracia pełnią także funkcję producentów wykonawczych obok Shawna Levyego i Dana Cohena z 21 Laps Entertainment oraz Iaina Patersona i Curtisa Gwinna.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: