"Królowa" z Andrzejem Sewerynem jako drag queen. Aktor uważa, że to jego rola życia

Netflix już niedługo pokaże najnowszy polski serial. "Królowa" to długo wyczekiwana produkcja w reżyserii Łukasza Kośmickiego. Główne role zagrali Andrzej Seweryn, Maria Peszek oraz Julia Chętnicka. To opowieść o Sylwestrze, który po 30 latach spędzonych w Paryżu, gdzie nocami występował jako drag queen, wraca do Polski, by poznać swoją córkę i wnuczkę.

"Królową" będzie można obejrzeć już od 23 czerwca w Polsce i 190 krajach na świecie. Jak zapowiadają twórcy, to czteroodcinkowa opowieść o Sylwestrze, Wioli i Izie - wyjątkowej rodzinie ze Śląska.

Zobacz wideo Andrzej Seweryn zagra drag queen w produkcji Netfliksa

"Królowa". Jest pierwszy zwiastun serialu z Andrzejem Sewerynem

W tytułową "Królową" wciela się Andrzej Seweryn, który, jak sam wspomina, odegrał w serialu rolę życia. Jednocześnie wcielił się w postać renomowanego paryskiego krawca - pedantycznego Sylwestra oraz piękną, utalentowaną i efektowną drag queen Lorettę, która jest gwiazdą teatru. Pomimo złożonej sobie przed laty obietnicy, Sylwester decyduje się wrócić do rodzinnego górniczego miasteczka, po tym jak dostaje list od nieznanej dotąd, osiemnastoletniej wnuczki Izy. W tę rolę wcieliła się Julia Chętnicka.

Zobacz wideo Rola życia Andrzeja Seweryna

Iza to charyzmatyczna, szczera do bólu i urocza dziewczyna, która pracuje w górniczej stołówce, ale marzy o pracy kosmetyczki. W życiu najważniejsi są dla niej przyjaciele i matka Wiola, której usiłuje pomóc, sprowadzając wbrew jej woli na Śląsk Sylwestra. Iza ma nadzieję, że potrzebująca przeszczepu matka przyjmie nerkę od nieznanego ojca, z którym nigdy wcześniej nie szukała relacji. W rolę Wioli - kobiety zdecydowanej, temperamentnej i bezkompromisowej, wcieliła się Maria Peszek.

Więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Andrzej Seweryn podkreślił:

"Królowa" to serial o relacjach rodzinnych i o tym, że w naszej historii wszystko wskazuje na to, że te relacje nie mogą przetrwać. Krzywda, którą Sylwester wyrządził Wioli i jej matce jest nie do wybaczenia, nie do naprawienia. A jednak ich przyszłość może być wspólna.

Z kolei Maria Peszek dodała: "Zachwyciła mnie relacja Wioletty i Sylwestra, czyli córki i dawno niewidzianego ojca. Ich przemiana i wzajemne dojrzewanie do siebie".

Podróż Sylwestra w rodzinne strony przybierze nieoczekiwany obrót i zmusi całą trójkę do zmierzenia się z przeszłością, tragedią, trudnymi wyborami, ale też sprawi, że dostaną szansę odbudowania straconych więzi. Jak przekonuje się Sylwester, rodzina może mieć wiele fasonów, ale każdy z nich wymaga odpowiednich szwów.

W serialu zobaczymy również Antoniego Porowskiego, znanego fanom z serialu Netflix "Porady różowej brygady", który wcielił się w rolę asystenta Sylwestra w jego paryskim atelier. W roli Corentina, serdecznego przyjaciela Sylwestra - Kova Rea. W drugoplanowych rolach wystąpili Paweł Koślik, Henryk Niebudek, Piotr Witkowski, Veronique Bisciglia, Lucas Adelon Rembas, Himera, Lucy d’Arc, Bartłomiej Bobrowski aka Graża Grzech, Lola Eyeonyou Potocki, Mariusz Ząbkowski Dżag, Soa de Muse, Keiona i inni.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: