Canal+ łączy siły z BBC. Niebawem w Polsce duża dawka brytyjskiej telewizji

Treści BBC Player już w nadchodzącym miesiącu będą dostępne na platformie streamingowej Canal+. W ramach kontynuacji wieloletniej współpracy serwisów, użytkownicy w Polsce zasmakują brytyjskiej telewizji - od komediowego "'Allo 'Allo!" po polityczne dokumenty czy "Top Gear" dla fanów motoryzacji. Na start w bilbiotece pojawi się około 1000 godzin rozrywki.

Współpraca dwóch platform streamingowych zaowocuje bogatszą ofertą dla ich użytkowników. Już 1 czerwca do Canal+ dołączy biblioteka BBC Player, która w dniu premiery będzie dostępna dla wszystkich nowych i obecnych subskrybentów serwisu. Szczegółowa lista tytułów nie jest jeszcze znana. Wiadomo jednak, że na polskich ekranach pojawi się spora dawka brytyjskiej telewizji. Znajdą się produkcje znane z linearnych kanałów BBC - BBC Brit, BBC Earth, BBC Lifestyle, BBC First oraz CBeebies, a także zupełnie nowe programy.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Wywiad z Wojciechem Mecwaldowskim ["Powrót" Canal+]

Oferta Canal+. W pierwszym roku około 1000 godzin treści, w dniu premiery kultowe tytuły

BBC Player w pierwszym roku zapewni około 1000 godzin treści - brytyjskie filmy fabularne i dokumentalne, inspirujące programy lifestylowe oraz dla dzieci w wieku przedszkolnym w wersji z polskim lektorem i napisami. Jak zapewniają przedstawiciele, ich liczba ma stale rosnąć

W dniu premiery pojawią się m.in. programy z dziedziny reportażu: "David Attenborough i cuda natury" i "Morze Śródziemne: przyroda w potrzasku", dokument: "Trump podbija świat" czy archiwum koncertów na żywo, takich jak "U2: Live in London". Ponadto będą dostępne również klasyki komediowe - "Allo 'Allo!". Po premierze do kolekcji dołączą seriale dramatyczne, takie jak "Czas" - pełen mocy obraz życia więziennego autorstwa Jimmy'ego McGovern'a, z udziałem zdobywcy nagrody BAFTA i Emmy Seana Beana oraz czterokrotnie nominowanego do nagrody BAFTA Stephena Grahama i intensywny thriller śledczy "Stłamszeni". 

Platforma zadba także o fanów motoryzacji, dla których zostanie udostępniony nowy sezon największego motoryzacyjnego show "Top Gear" zaraz po jego premierze na kanale BBC BRIT. 

Warner Bros: Rola Amber w Warner Bros: Rola Amber w "Aquamanie 2" nie została okrojona

Canal+ łączy siły z BBC. "To kolejny krok w kierunku tworzenia wysokiej jakości produktów"

Porozumienie, by uruchomić BBC Player, zostało zawarte w ramach odnowienia długoterminowej umowy na dystrybucję kanałów linearnych BBC Studios w CANAL+ Polska.

Jak powiedział Zbigniew Pruski, dyrektor biznesowy BBC Studios na Europę Środkowo-Wschodnią: - BBC Player to wyselekcjonowany serwis na żądanie, który uzupełnia nasze długoletnie kanały BBC, które uwielbiają polscy widzowie. BBC Player łączy nasze potężne treści i integruje je z produktami stworzonymi w oparciu o eksperckie planowanie ludzkie i 15-letnie doświadczenie Grupy BBC na żądanie. Z przyjemnością uruchamiamy tę usługę z Canal+ i oferujemy naszym subskrybentom dogłębną ofertę treści BBC, aby zaspokoić rosnącą potrzebę posiadania najlepszej jakości i niezawodnych treści dostępnych dla odwiedzających w dogodnym dla nich czasie.

Monica Kłosińska, dyrektorka Zakupów Programowych Canal+ Polska, dodała: - Włączenie do oferty Canal+ biblioteki VOD BBC Player to kolejny krok w kierunku tworzenia wysokiej jakości produktów z różnych lokalizacji dostępnych w jednym miejscu. Być pierwszym, który zapewni dostęp do Internetu na polskim rynku.

Materiały prasowe "Królowa" z Andrzejem Sewerynem jako drag queen. Jest pierwszy zwiastun

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: