Netflix reaguje na masakrę w Teksasie. Ostrzeżenia przed premierą "Stranger Things"

Netflix reaguje na tragiczne wydarzenia w teksańskiej szkole podstawowej. Przed zaplanowaną na 27 maja premierą nowego sezonu "Stranger Things" platforma dodała ostrzeżenia o scenach, które w świetle maskary mogą być szczególnie trudne i bolesne do oglądania. "Nakręciliśmy te sceny ponad rok temu" - przypominają twórcy.

Więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

We wtorek 24 maja do szkoły podstawowej w Uvalde w Teksasie wtargnął uzbrojony w kilka sztuk broni osiemnastolatek. Najpierw ostrzelał ludzi na zewnątrz budynku z karabinu AR-15, potem przedarł się do budynku, gdzie zabarykadował się w jednej z klas. Tam zastrzelił 19 dzieci i dwie nauczycielki - został zastrzelony na miejscu zdarzenia przez interweniujące służby porządkowe. Według policji Salvador Ramos wcześniej postrzelił w domu swoją babcię. Motyw jego działania nie jest znany.

Zobacz wideo Ograniczenie dostępu do broni przynosi skutek

Netflix reaguje na maskarę w Teksasie

"Stranger Things" to obecnie jedna z najbardziej wyczekiwanych premier na Netfliksie. Produkcja zawiera jednak drastyczne sceny, które w świetle ostatnich wydarzeń mogą być szczególnie trudne w odbiorze dla amerykańskich widzów. Z związku z tym przed każdym odcinkiem dodane zostanie ostrzeżenie o następującej treści:

Nakręciliśmy ten sezon 'Stranger Things' rok temu. Biorąc pod uwagę tragiczną strzelaninę, do której niedawno doszło w teksańskiej szkole, niektórzy widzowie, mogą poczuć się zaniepokojeni początkową sceną pierwszego odcinka.
Jesteśmy głęboko zasmuceni tą straszliwą przemocą i składamy rodzinom, które pogrążyły się w żałobie po ukochanych osobach, nasze najgłębsze kondolencje.

Ostrzeżenie dostępne będzie tylko dla widzów w USA. Dodatkowo platforma zedytowała opis serialu i także tam dodała ostrzeżenie, że w serialu pojawiają się brutalne sceny z udziałem dzieci oraz niepokojące widoki - relacjonuje "Variety".

W miniony piątek platforma udostępniła ośmiominutowy wycinek z pierwszego odcinka nowej serii, w którym widać drastyczne ujęcia z przeszłości jednej z głównych bohaterek, Jedenastki. To sceny pokazujące, że w tajnym laboratorium, w którym prowadzono eksperymenty nad dziećmi o szczególnych zdolnościach, doszło do masowego zabójstwa. Widać też zwłoki młodocianych ofiar pokryte krwią. Choć sekwencja była dostępna jeszcze przed tragedią w Teksasie, Netflix i tak zdecydował się umieścić ostrzeżenie, biorąc pod uwagę, że oficjalna premiera serialu odbywa się kilka dni po strzelaninie.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Netflix nie jest jedynym amerykańskim medium, które zareagowało na wydarzenia z Teksasu. Stacja Lifetime przesunęła premierę "The Bad Seed Returns", a telewizja CBS wstrzymała emisję finału najnowszego sezonu serialu "FBI". Do tego zmieniła też daty premier "Physical" i "The Orville: New Horizons".

Więcej o: