ABBA wyruszyła w koncertową podróż w Londynie. Awatary śpiewają z nut

ABBA - Agnetha, Björn, Benny i Anni-Frid - wracają z rewolucyjnym koncertem, w którego ramach występują jako cyfrowe awatary w wybudowanej specjalnie na potrzeby wydarzenia ABBA Arenie. Hala znajduje się w Queen Elizabeth Olympic Park w Londynie i jest w stanie pomieścić 3000 widzów. Po pierwszych koncertach widzowie są zachwyceni.

ABBA na potrzeby występów przygotowała set składający się z największych przebojów oraz kilku nowych piosenek, jak "I Still Have Faith in You" i "Don't Shut Me Down". Na scenie pojawi się 10-osobowy zespół, który skompletował były klawiszowiec Klaxons, James Righton. W składzie znalazła się m.in. nominowana do BRIT wokalistka i pianistka Little Boots.

Zobacz wideo POPKultura, odc. 117

"ABBA Voyage". Niezwykła podróż w koncertową przyszłość już tu jest

Za reżyserię koncertu ABBA Voyage odpowiada Baillie Walsh ("Zakochany głupiec", "Być jak James Bond", "Springsteen and I"), a produkcją zajęli się Svana Gisla („Blackstar/Lazarus" Davida Bowiego, Beyoncé i Jay Z dla HBO, "Springsteen and I") oraz Ludvig Andersson ("A potem tańczyliśmy", "In My Head" Yunga Leana, "Mamma Mia! Here We Go Again"). Pierwsze recenzje są nader entuzjastyczne - "Guardian" nazwał show "triumfem", a w "Evening Standard" czytamy, że "tutaj przesada jest wymagana: nie da się uwierzyć własnym oczom". 

Na razie kontynuacja widowiska jest planowana do wiosny przyszłego roku. Regularne godziny koncertu "ABBA Voyage" to 19:45 (czasu brytyjskiego) w poniedziałki, czwartki oraz piątki; 15:00 i 19:45 w soboty oraz 15:00 i 19:45 (do 02.10.22) lub 13:00 i 17:00 (od 15:10.22) w niedziele. Ceny biletów zaczynają się od 21 funtów (ok. 113 zł). 

W listopadzie zeszłego roku zespół ABBA wydał pierwszy od blisko 40 lat studyjny album zespołu zatytułowany również "Voyage". Podobnie jak wszystkie poprzednie studyjne płyty grupy, tak i "Voyage" została napisana i wyprodukowana przez Benny’ego Anderssona i Björna Ulvaeusa. Ich aranżacje i teksty dopełniły niepodrabialne głosy Agnethy Fältskog i Anni-Frid Lyngstad. W nagraniach udział wzięła również Stockholm Concert Orchestra.

Na początku czerwca ukaże się 10-płytowy box set zespołu zawierający "Voyage" oraz płyty "Ring Ring", "Waterloo", "ABBA", "Arrival", "The Album", "Voulez-Vous", "Super Trouper" i "The Visitors", a także krążek "Tracks", który wypełniły niepochodzące z albumów single "Gimme! Gimme! Gimme! (A Man After Midnight)" czy "Fernando" oraz nagrania ze stron B. Całość uzupełni 40-stronicowa książeczka wypełniona informacjami o płytach i zdjęciami z całej kariery zespołu ABBA.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl >>.

Więcej o: