Netflix na Dzień Dziecka. Jak skonfigurować bezpieczne konto dla dziecka?

Z okazji Dnia Dziecka Netlix przygotował całą listę produkcji, które cała rodzina może oglądać razem. To nie tylko serial "Angry Birds", "My Little Pony" czy "Zwierzęce zagadki". Platforma przypomina także o tym, że rodzice mają możliwość założenia osobnego konta dla dziecka, które będzie dostosowane do jego wieku i upodobań.

Każdy rodzic może utworzyć indywidualny profil dla dziecka, na którym dostępna jest opcja ustawienia kategorii wiekowych. W ustawieniu "Zarządzaj profilami" należy wybrać opcję "dodaj profil". Następnym krokiem jest jego nazwanie i zaznaczenie wariantu "Dzieci". Dla ułatwienia pojawi się specjalne logo na ikonie profilu. Następnie należy kliknąć "kontynuuj". Nowy profil pojawi się na liście użytkowników powiązanych z twoim kontem Netflix.

Zobacz wideo Czy góra Mount Everest nadal rośnie i dlaczego jest tak niebezpieczna? [PRACOWNIA BRONKA]

Netflix. Jak utworzyć profil o określonej kategorii wiekowej?

Profil dla dzieci ma uproszczony interfejs i obsługę, a także odtwarza wyłącznie tytuły przeznaczone dla najmłodszych widzów. Nie ma tam bezpośredniego dostępu do ustawień konta ani sekcji "Gry Netflix". Możesz też na nim ustawić różne kategorie wiekowe. By to czynić, musisz przejść do strony "Konto" i przejść do sekcji "Profil i Kontrola rodzicielska" dla profilu, którym chcesz zarządzać. Tam klikasz ustawienie "Ograniczenia oglądania" (co należy potwierdzić hasłem do konta na Netfliksie) i zaznacza się wybraną kategorię wiekową dla filmów, seriali i programów. Dostępne są filtry 7+, 13+, 16+, 18+. Po tym, jak klikniesz "Zapisz" tytuły spoza wybranej przez ciebie kategorii zostaną usunięte z konta dziecka.

Więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Netflix dodał też możliwość zablokowania określonych filmów, serialów lub programów na indywidualnych profilach. Te zaznacza się, wchodząc do działu "Profil i Kontrola rodzicielska" i zmieniając ustawienia "ograniczenia oglądania". Po wprowadzeniu hasła do konta można w okienku "Ograniczenia tytułów" wpisać tytuł wybranej produkcji. Należy w nią kliknąć, kiedy się wyświetli. Jeśli chcemy ją później z tej listy ograniczeń usunąć, wystarczy kliknąć "X" obok tytułu. Nowe ustawienia zostaną zatwierdzone po wybraniu opcji "zapisz".

Netflix. Lista tytułów na Dzień Dziecka

Najmłodsi widzowie już teraz mogą oglądać m.in. drugi sezon serialu "Oktonauci: Przygody na lądzie". Kapitan Barney, Kocurro i reszta załogi wyruszają na kolejne misje w różnych krajach świata, gdzie odwiedzają fascynujące miejsca i pomagają zamieszkującym je zwierzętom - program bez ograniczeń wiekowych. Podobnie jest w przypadku produkcji "Podwodni przyjaciele" (Bruda i zaprzyjaźnione z nim morskie zwierzaki wyruszają na wyprawy po oceanie i odkrywają, że w każdej chwili codzienności można znaleźć odrobinę magii) oraz tytułu "My Little Pony: Zmieniaj świat".

Bez ograniczeń wiekowych mali widzowie mogą oglądać także "Zwierzęce zagadki", w których agenci specjalni Sam i Kit podróżują dookoła świata i próbują rozwikłać tajemnice królestwa zwierząt, wykorzystując zdolności szpiegowskie, fakty naukowe i supergadżety. Na kolejny seans w tej kategorii nada się także "Potężny mały Bheem: Tadź Mahal". Fabuła w skrócie zapowiada się tak: Na wycieczce do przepięknego Taj Mahalu uwagę Bheema odciąga zgubiony miś pewnej dziewczynki, którą chłopiec chce zwrócić, zanim ktoś go ukradnie.

Dla widzów powyżej siódmego roku życia dostępne są już następujące produkcje: "Maverix", "Dzieciak rządzi: Powrót do kolebki", "Ostatni autobus", "Kto zje zielone jajka sadzone?: Sezon 2", "Battle Kitty" i "Królik samuraj: Kroniki Usagiego".

Nadchodzące premiery na Dzień Dziecka

Zacznijmy od tytułów w kategorii wiekowej powyżej siódmego roku życia. 3 czerwca zadebiutuje "Lato Summer". To opowieść o wyrzuconej ze szkoły i wysłanej do Australii buntowniczej nastolatce z Nowego Jorku. Po przyjeździe wywołuje wielkie zamieszanie w życiu młodego surfera i jego znajomych. Kolejna propozycja to "Martwy punkt: Paranormalny park", który dostępny będzie od 16 czerwca. Głównym bohaterem jest tutaj nastoletni Barney, który zaprzyjaźnia się z Normą. Wspierają się w ciężkich chwilach, a na co dzień przeżywają upiornie zabawne przygody w nawiedzonym parku rozrywki. Następy w kolejce jest serial "Angry Birds: Letnie szaleństwo: Sezon 2", który wchodzi 24 czerwca.

Bez żadnych ograniczeń wiekowych oglądać będzie można drugi sezon "Super drużyny" (od 6 czerwca). Tym razem czwórka superbohaterów z Akademii Akcji powraca, żeby poznawać nowych przyjaciół, rozwiązywać problemy i rozprawiać się z łotrami w Nadziejowicach. 13 czerwca na Netfliksie pojawią się dwa filmy o "Karolku z Naklejkowa": "Wielkie filmowe przygody" oraz "Panna Pogoda i przyjaciele". Trzy dni później pojawi się "Świat Karmy: Teledyski: Część 2". 27 czerwca nastąpi premiera filmu "Frytka i Kartofelcia: Frytka na wakacjach", a od 30 czerwca oglądać będzie można "Reksin: Sezon 2".

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: