Koniec "Świata według Kiepskich"? Po 23 latach serial ma zejść z anteny, trwają prace nad książką

"Świat według Kiepskich" zniknie z anteny? - Po ponad 20 latach nie wykluczam, że zakończymy produkcję - przekazała Nina Terentiew, dyrektorka programowa Telewizji Polsat. Produkcja wyświetlała była na antenie stacji od 1999 roku.

Portal wirtualnemedia.pl donosi, że po 23 latach serial "Świat według Kiepskich" może zniknąć z anteny. Równocześnie ukoronowaniem i podsumowaniem serialu ma być książka, nad którą aktualnie trwają prace. 

Zobacz wideo W "Pajęczynie" zagrał Edwarda Gierka. Rozmowa z Andrzejem Grabowskim

Koniec "Świata według Kiepskich"? Nina Terentiew: Nie wykluczam, że zakończymy produkcję

- Po ponad 20 latach nie wykluczam, że zakończymy produkcję "Świata według Kiepskich", których zrealizowaliśmy 588 odcinków - przekazała w rozmowie z portalem Nina Terentiew, dyrektorka programowa Telewizji Polsat. Według informacji portalu wirtualnemedia.pl jednym z powodów zakończenia produkcji ma być śmierć dwóch aktorów wcielających się w kluczowe serialowe postaci - mowa o Dariuszu Gnatowskim znanym z roli "Boczka" oraz Ryszardzie Kotysie, czyli Marianie Paździochu.

Aktorzy odeszli w październiku 2020 roku oraz w styczniu 2021 roku. Tymczasem ostatni sezon produkcji powstawał jeszcze przed wybuchem pandemii - odcinki zostały wyświetlone na antenie w grudniu ubiegłego roku. 

Więcej aktualnych wiadomości ze świata kultury znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Telewizja Polsat szykuje książkę z anegdotami dotyczącymi "Świata według Kiepskich"

Według informacji portalu podsumowaniem serialu nadawanego przez Telewizję Polsat od 23 lat ma być książka przygotowywana wraz z wydawnictwem SQN. - W publikacji aktorzy zdradzają kulisy produkcji, opowiadają wiele ciekawych historii związanych z powstawaniem serialu. Oczywiście Andrzej Grabowski jest niewątpliwie królem anegdot i dowcipów i niejednokrotnie wywoła nasz uśmiech - przekazała Nina Terentiew.

Więcej o: