"Squid Game". Netflix potwierdza, że drugi sezon już wkrótce. "Tylko się nie ruszajcie"

Na tę wiadomość czekały setki milionów widzów na całym świecie. Netflix potwierdził, że "już wkrótce" na platformę trafi druga seria "Squid Game", koreańskiej produkcji, która biła rekordy popularności w 2021 roku.

Fabuła drugiego sezonu "Squid Game" jest owiana tajemnicą. W majowej rozmowie z "Vanity Fair" Hwang Dong-hyuk, twórca serialu, powiedział, że w drugim sezonie chciałby postawić pytanie, czy prawdziwa solidarność między ludźmi jest możliwa. - Skoro byli w stanie rozmawiać ze sobą, współpracować, zgadzam się, że w jakiejś wersji moglibyśmy zobaczyć więcej niż jednego zwycięzcę - stwierdził reżyser.

Zobacz wideo POPKultura, odc. 119

"Squid Game" powraca. Nie wiadomo kiedy, ale wiadomo, że z przytupem

Z obszernej rozmowy, którą "Vanity Fair" przeprowadziło z twórcą i obsadą "Squid Game" na potrzeby czerwcowego numeru, możemy się dowiedzieć, że Hwang Dong-hyuk jeszcze niedawno był w trakcie ostatnich rozmów z Netfliksem na temat drugiego sezonu "Squid Game". Wtedy twórca przewidywał, że kolejna seria może ujrzeć światło dzienne pod koniec 2023 lub 2024 roku. Sądząc jednak po zapowiedzi, którą w niedzielny wieczór udostępnił Netflix, są spore szanse, że będziemy czekać krócej.

W "Vanity Fair" czytamy, że scenariuszowe pomysły Hwanga Dong-hyuka dało się zmieścić na ok. trzech kartkach. Pomysłodawca "Squid Game" nie miał więc zbyt wiele do powiedzenia na temat tego, co czeka bohaterów - poza tym, że przygotował dla nich więcej morderczych gier. - Ludzkość ponownie zostanie poddana próbie - powiedział reżyser. Pewne jest to, że na ekran powróci Seong Gi-hun, główny bohater grany przez Lee Junga-jae. Większą rolę może też odegrać tajemniczy Front Man z pierwszej rundy gier.

Pierwszy sezon "Squid Game" zdobył m.in. trzy nominacje do Złotych Globów. Jedna z nich zmieniła się w statuetkę - Yeong-su Oh odebrał nagrodę dla najlepszego drugoplanowego aktora. O tym, że "Squid Game" ma w obsadzie najlepszą dwójkę aktorów pierwszoplanowych, zdecydowali w tym roku członkowie gildii aktorów, przyznający SAG Awards. W 2021 roku "Squid Game" był również najczęściej wyszukiwanym w Google serialem w Polsce. Sukces produkcji wpłynął nawet na samego Netfliksa - serwis zaczął inaczej mierzyć popularność swoich tytułów.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl >>.

Więcej o: