Disney+ już w Polsce. Możliwe współdzielenie kont? Ile osób może korzystać?

Disney+ jest już dostępny w Polsce. Na początek serwis udostępnia ponad 800 filmów, 1000 seriali oraz 150 oryginalnych produkcji. W jednym gospodarstwie domowym z serwisu może korzystać jednocześnie czterech użytkowników online.

Disney+ daje możliwość założenia siedmiu profili użytkowników, pozwalając na oglądanie na czterech urządzeniach równocześnie z możliwością pobierania na dziesięć urządzeń. Po pobraniu danego tytułu można go oglądać bez dostępu do internetu.

Co z współdzieleniem kont? Wcześniej prezes Disneya ds. usług streamingowych Michael Paull mówił publicznie, że dla Disney rozumie, że ludzie dzielą się swoimi hasłami z bliskimi przyjaciółmi i członkami rodziny, więc na razie serwis będzie tolerował tego typu działania. Firma podkreśla jednak, że będzie monitorować nietypowe logowania.

Kontrola rodzicielska i wspólne oglądanie

Rodzice mogą natomiast ustawić na każdym z profili kontrolę rodzicielską - nie jest to tylko opcja "dorosły" i "dziecko", ale kilka różnych, tak, żeby dostosować je do wieku każdej z korzystających osób. Dostępne są opcje 0+, 6+, 9+, 12+, 14+, 16+ oraz 18+.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Jest także dostępna funkcja GroupWatch, która pozwala na wirtualne oglądanie filmów i seriali z sześcioma osobami jednocześnie. Polega to na synchronizacji streamingu wszystkim osobom, które się na to decyzdują, chociaż nie oglądają programu na jednym urządzeniu. Jest jednak warunek - muszą znajdować się w jednym kraju/regionie.

Zobacz wideo Disney+ w Polsce. Co jeszcze nowego w popkulturze?

Disney+ w Polsce. Co można zobaczyć?

W bibliotece Disney+ są wszystkie filmy i seriale ze świata Gwiezdnych Wojen, ponad 40 filmów Marvela oraz ponad 60 seriali z tego uniwersum. Dodatkowo użytkownicy mogą oglądać ponad 300 tytułów ze studia Disneya (od klasycznych jak "Królewna Śnieżka" i "Kopciuszek" po najnowsze) i Pixara oraz filmów dokumentalnych National Geographic. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W ramach ogólnorozrywkowych produkcji będą mogli również oglądać takie tytuły jak oryginalny serial komediowy "Zbrodnie po sąsiedzku" ("Only Murders in the Building"), seriale "Pam i Tommy" oraz"The Kardashians", a także wszystkie 33 sezony "Simpsonów" czy wszystkie dotychczasowe sezony "Grey’s Anatomy: Chirurdzy". W ofercie są również setki seriali, filmów krótkometrażowych i programów Disney Channel, w tym "Miraculous: Biedronka i Czarny Kot" oraz "Fineasz i Ferb".

Listę wielu z tych produkcji znajdziesz tutaj.

Ile kosztuje Disney+?

Miesięczna cena subskrypcji to koszt 28,99 zł. Możliwe jest jednak wykupienie pakietu rocznego. W takim przypadku uda nam się zaoszczędzić około 5 zł miesięcznie, bo za 12 miesięcy zapłacimy bowiem 289,90 zł.

  • Oprócz możliwości kupienia dostępu bezpośredniego, Disney+ będzie można wykupić także w ramach ofert Polsat Box, Plusa, Netii i Polsat Box Go:
  • w Polsat Box – pakiety telewizji razem z Disney+ od 35 zł/mies. W ofertach z pakietem L i z pakietami dodatkowymi oraz abonamentem od 100 zł/mies. dostęp do Disney+ w cenie oferty przez całą umowę,
  • w Plusie – bez opłat przez rok w każdym abonamencie głosowym oraz internetowym (Internet 5G/LTE i Plus Światłowód),
  • w Netii – bez opłat przez rok w ofertach szybkiego, stacjonarnego dostępu do internetu oraz pakietach z usługami TV. Bez opłat aż przez 2 lata za połączenie 3 usług abonamentowych (Internet, TV, telefon komórkowy z przeniesieniem numeru),
  • w Polsat Box Go – w nowym pakiecie Polsat Box Go Premium z Disney+, który jest połączeniem ponad 100 kanałów telewizyjnych, bogatej biblioteki filmów, seriali, programów rozrywkowych i informacyjnych oraz biblioteki Disney+, w promocyjnej cenie 50 zł/mies.
Więcej o: