Netflix za darmo. Niestety, ale szanse na powrót darmowych 30 dni są bardzo niewielkie

Netflix za darmo? Okazuje się, że na popularnej platformie streamingowej nie można już skorzystać z darmowego okresu próbnego. Na co mogą liczyć fani filmów i seriali zamiast 30 darmowych dni? Sprawdzamy.

Bezpłatny okres próbny Netflix

''Bezpłatny okres próbny Netflix'' wciąż jest bardzo często wyszukiwaną frazą wśród polskich miłośników filmów i seriali. Wiele osób stara się znaleźć wygodny sposób na to, by bez płacenia abonamentu można było obejrzeć wybrane produkcje lub lepiej zapoznać z ofertą popularnej platformy streamingowej. 

W przeszłości do oferowania takich promocji zachęcał szereg czynników. Między innymi duża rywalizacja na polskim rynku VOD. Była ona dodatkowo podsycana przez popyt na tego typu usługi, który był generowany przez okres obostrzeń i przymusowej izolacji. Obecnie polityka wielkiego rynkowego gracza, jakim bez wątpienia jest Netflix, zmieniła się. Od początku roku nie ma już możliwości korzystania z bezpłatnego okresu próbnego na Netflixie.   

Netflix Netflix: pakiety na popularnej platformie VOD. Ile kosztują i co oferują?

Netflix: miesiąc za darmo. Reakcje na brak promocji

Miesiąc za darmo na Netflixie był z pewnością promocją, która mogła przyciągnąć klientów na popularną stronę. Jak fani filmów i seriali zareagowali na brak promocji? Część osób oczywiście czuła zniechęcenie z powodu takiego ruchu, ale stali klienci niekiedy nawet go pochwalali. W końcu chodziło tylko o pierwszy darmowy miesiąc, kolejne byłyby już i tak płatne. 

Zobacz wideo Popkultura odc. 119

Netflix za darmo? Kod również nie pomoże

Czy jest jakaś szansa na to, by otrzymać pełny dostęp do Netflixa za darmo? Kod w tym przypadku również nie pomoże. Chociaż w Internecie mogą pojawiać się informacje o szczególnych rozwiązaniach w tym zakresie, to nie powinno się im ufać. Mogą być to np. próby wyłudzenia danych, które są przecież groźne. Nie oznacza to jednak, że promocji związanych z dostępem do Netflixa nie mogą oferować w ramach swojej oferty firmy usługowe. Muszą one jednak wziąć na siebie ciężar dopłacenia do abonamentu. Taką opcję oferowała niedawno jedna z firm telekomunikacyjnych.  

Netflix 30 dni za darmo. Co zamiast?

Co pojawiło się w ofercie zamiast 30 dni Netflixa za darmo? Niestety, ale raczej niewiele. Jedynym udostępnionym za darmo filmem stał się dokument Jewgienija Afiniejewskiego ''Zima w ogniu''. To pełnometrażowy film będący relacją z protestów ulicznych na Ukrainie na przełomie 2013 i 2014 r. W 2016 r. film był nominowany do Oscara.  

Netflix za darmo po polsku. Czego się spodziewać?

Netflix za darmo po polsku? Niestety, ale szanse choćby na powrót darmowych 30 dni są bardzo niewielkie. Trendy są raczej odwrotne i czołowe platformy VOD, rezygnują z takich zachęt dla klientów. Ciekawostką jest fakt, że okrojona darmowa oferta Netflixa została udostępniona w Kenii. W tym afrykańskim kraju zamożność społeczeństwa jest jednak bardzo niewielka i właśnie stąd wzięło się udostępnienie Kenijczykom wybranych pozycji Netflixa na urządzenia z systemem Android.

Netflix - zdjęcie ilustracyjne Netflix na telewizorze. Jak to działa? Poradnik dla użytkownika

Netflix za darmo 2022. Jaka odpowiedź konkurencji? 

W 2022 Netflix za darmo raczej nie udostępni w Polsce żadnych materiałów. Co z konkurencją? Jeden z największych rywali Netflixa, czyli HBO Max, również odstąpiło od darmowego okresu próbnego. Obowiązuje on jeszcze np. w przypadku CDA Premium, ale wynosi 14 dni. Darmowy miesiąc natomiast wciąż obowiązuje na Amazon Prime

Zobacz też: Film sensacyjny - Netflix. 13 tytułów, gdzie emocje rządzą na ekranie

Więcej o: