Netflix: pakiety na popularnej platformie VOD. Ile kosztują i co oferują?

W Polsce mamy wiele różnych serwisów VOD, jednym z najpopularniejszych jest Netflix. Pakiety dostępne na popularnej platformie nie są może najtańsze na rynku, ale oferują sporo możliwości. Co można dzięki nim zyskać? Jak prezentują się na tle konkurencji?

Netflix - oferta popularnej platformy streamingowej

Jak obecnie prezentuje się oferta Netflixa? Gigant na rynku VOD nie spoczywa na laurach, ale wciąż stara się przyciągnąć nowych klientów i utrzymać tych, którzy dotychczas decydowali się korzystać z usług i opłacać abonament. Pewnym mankamentem oferty z pewnością jest brak promocji w postaci miesiąca za darmo na start. Trzeba jednak przyznać, że jest to powszechny trend. 

Jak prezentuje się oferta Netflixa pod względem ceny na tle konkurencji? W przypadku omawianej platformy VOD najniższy roczny koszt to 348 zł. Konkurenci z reguły oferują swoje pakiety w niższych cenach. W przypadku HBO Max jest to 234,99 zł. Platformy takie, jak Player lub Amazon Prime są pod względem cenowym nie do pobicia. Koszt rocznego pakietu z reklamami na Playerze to tylko 49 zł, za oglądanie filmów na platformie Amazona zapłacimy tyle samo. Oczywiście te dwie oferty nie mogą się jednak równać z tym, co proponują klientom Netflix czy HBO Max. 

Netflix - pakiety. Cena poszczególnych opcji w ofercie

Ile kosztują pakiety Netflixa? Ceny poszczególnych opcji nieco się zmieniły. Gigant VOD zdecydowanie robi wszystko, aby umocnić się na pozycji lidera na polskim rynku. Prawdopodobnie stąd cena najtańszego pakietu została nieznacznie obniżona. Gorszą informacją dla fanów filmów i seriali jest to, że dwa pozostałe pakiety nie zmieniły cen lub zdrożały. Opcja premium kosztuje zauważalnie więcej. Dawniej było to odpowiednio 34, 43 i 52 zł. Obecnie ceny kształtują się na poziomie:

  • Pakiet podstawowy: 29 zł.
  • Pakiet standardowy: 43 zł.
  • Pakiet premium: 60 zł.
Zobacz wideo Popkultura odc. 119

Netflix: ceny pakietów a ilość urządzeń 

Jak ceny pakietów Netflix mają się do ilości urządzeń, z których można korzystać? Przede wszystkim we wszystkich trzech opcjach możliwe jest korzystanie bez ograniczeń z poszczególnych filmów, seriali i programów. Dotyczy to komputerów stacjonarnych i laptopów, ale też tabletów, smartfonów i telewizorów. W przypadku pakietu podstawowego można korzystać z 1 urządzenia w danym czasie. W opcji standard są to 2 ekrany, w przypadku premium aż 3.

Ile kont może być na Netflixie?

Ile kont może być na Netflixie? W  przypadku takiej platformy streamingowej bardzo istotna jest możliwość personalizacji. Warto z niej korzystać z kilku powodów. Jednym z najważniejszych jest to, że taka opcja daje okazję ustalenia propozycji filmów, seriali i programów, ustawień odtwarzania lub stworzenia własnej listy. Dodatkowo tworzenie profili daje duże możliwości w zakresie ochrony rodzicielskiej. Można ich łącznie stworzyć 5.  

Netflix pakiet podstawowy

Co daje Netflix w pakiecie podstawowym? Polityka serwisu polega na umożliwieniu oglądania bez ograniczeń w każdej cenie. Stąd podstawowymi elementami porównawczymi pomiędzy pakietami oprócz wspomnianej ilości ekranów dostępnych jednocześnie są jakość wideo i rozdzielczość.

W pakiecie podstawowym można oglądać materiały w dobrej jakości wideo przy rozdzielczości 480 p.

Netflix: abonament standard i premium

Co daje abonament Netflixa w wersji standard i premium? Bardzo rozsądna opcja, jaką jest pakiet standardowy, pozwala na lepszą jakość wideo i korzystanie z rozdzielczości 1080 p. Premium to najlepsza jakość Ultra HD.  

Warto dodać, że pakiet podstawowy daje możliwość pobierania plików na jeden telefon lub tableta. W przypadku pakietów standard i premium są to 2 lub 4 urządzenia. 

Zobacz też: Film sensacyjny - Netflix. 13 tytułów, gdzie emocje rządzą na ekranie

Więcej o: