Jon Snow nie wie nic, dlatego wróci w nowym serialu. HBO pracuje nad kontynuacją "Gry o tron"

HBO zdecydowało, że chce pociągnąć dalej historię jednego z najbardziej lubianych bohaterów "Gry o tron". Zaczęły się prace nad osobnym serialem, który miałby opowiadać o przygodach Jona Snowa na wygnaniu za murem. Kit Harington jest już na tym wczesnym etapie łączony z projektem.

Jeszcze w tym roku widzowie mają zobaczyć pierwsze odcinki "Rodu smoka", czyli serialu opowiadającego o tym, jak ród Targaryenów, z którego wywodzili się Daenerys i właśnie Jon Snow, zbudował swoją potęgę. Akcja produkcji osadzona jest przed wydarzeniami znanymi z ośmiu sezonów "Gry o tron", więc nie zobaczymy w niej znanych nam już tak dobrze postaci. Władze HBO doszły do wniosku, że jednak warto będzie też pokazać, co się wydarzyło już po kontrowersyjnym finale popularnego serialu.

Zobacz wideo Mija ponad 10 lat od emisji pierwszego odcinka "Gry o tron". To był szał!

Czy Jon Snow wie, że wróci w nowym serialu?

Kwestia "You know nothing, Jon Snow" ("Nie wiesz nic, Jonie Snow") to jeden z najpopularniejszych cytatów z "Gry o tron", który przeniknął do popkultury. Nie ma też co ukrywać, Jon Snow, a właściwie Aegon Targaryen, był też jednym z najbardziej lubianych bohaterów opowieści z Westeros. Grający go Kit Harington otrzymał za tę rolę dwie nominacje do Emmy - być może dostanie też następne.

Więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

W finale "Gry o tron" bohater ten dowiedział się, że tak naprawdę nie jest bękartem Neda Starka, a synem jego ukochanej siostry i najstarszego z potomków Szalonego Króla. Jako dziedzic rodu Targaryenów był też potencjalnym kandydatem do objęcia Żelaznego Tronu. Po zabiciu Daenerys, którą przecież szczerze kochał, spędził kilka tygodni w celi. Kiedy Bran Stark został królem, zamiast skazać Jona na śmierć, po prostu zesłał go na dożywotnią służbę w Czarnej Straży. W ostatniej scenie widzimy, jak Jon razem Wolnymi Ludźmi przejeżdża przez bramę w Murze i udaje się w nieznane, by zacząć nowe życie.

Teraz prawdopodobnie dowiemy się, co stało się później. HBO zaczęło właśnie prace nad spin-offem, który skupi się właśnie na wątku Snowa, a Kit Harington otrzymał już propozycję powrotu do postaci - donosi "The Hollywood Reporter". Póki co ani aktor, ani HBO nie komentują sprawy.

Ale faktem jest, że już w 2019 roku widzowie przeczuwali, że tego typu projekt może powstać i robili nawet o tym memy. Kiedy żegnający się z Aryą Stark Jon pytał ją, co jest na wschód od Westeros, w żartach pisano - "Prawdopodobnie twój własny serial"."The Hollywood Reporter" zauważa, że taki projekt faktycznie pozwalałby pokazać znowu takie postaci jak Arya Stark, Sansa Stark czy Brienne z Tarthu.

Memy po 'Grze o tron'Memy po 'Grze o tron' via Reddit.com

Poza "Rodem Smoka" producenci pracują jeszcze nad siedmioma innymi serialami osadzonymi w świecie stworzonym przez George'a R.R. Martina. Na różnych etapach są projekty takie jak aktorskie seriale "10,000 Ships" (tudzież "Nymeria"), "9 Voyages" (lub "The Sea Snake") oraz "Dunk and Egg". Poza tym powstają jeszcze trzy animacje, tym "The Golden Empire", którego akcja została osadzona w krainie Yi Ti, która jest inspirowana chińską kulturą.

****

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: