Czwarty sezon "Westworld" nas zaskoczy? Zwiastun jest tajemniczy i bardzo klimatyczny

"Westworld" do tej pory łącznie otrzymał 54 nominacje do nagród Emmy, z czego dziewięć z nich przerodziło się w wygraną. 27 czerwca widzowie będą mogli zobaczyć pierwsze odcinki z nowej, czwartej serii produkcji. Atmosferę podgrzewa nowy zwiastun - jest równie klimatyczny, co enigmatyczny.

HBO bardzo oszczędnie dzieli się szczegółami fabuły czwartej serii. Widzowie mogą jednak się spodziewać, że zobaczą nowe światy - jeden z nich nazwany został 'inwersją'. Sceneria znacząco się zmieni, a bohaterowie wystąpią w nowych rolach. Pojawić się też mają znane z wcześniej postaci. Trudno wywnioskować więcej ze zwiastuna, który jednak robi duże wrażenie - wizualnie jest zachwycający.

Zwiastun czwartego sezonu "Westworld" wciąga w nowe tajemnice

"To historia o dziewczynie. Codziennie się budzi i widzi coraz więcej. Im więcej ona widzi, tym mniej widzą inni. Coś jest nie tak ze światem i to jest jej wina" - słyszymy na początku zwiastuna z ust pisarki Christiny, którą gra Evan Rachel Wood. W poprzednich trzech sezonach aktorka ta wcielała się w Dolores, jednego z najstarszych "hostów" w parku - postać teoretycznie zginęła w trzecim sezonie. Pojawia się też James Marsden, który wcielał się w ukochanego Dolores. 

Więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

W pierwszych scenach zwiastuna słyszymy też, jak aktorka Tessa Thompson mówi do bohatera granego przez Eda Harrisa: "Twój gatunek zrobił sobie sport z polowania na nas. Kontrolowałeś każdy nasz ruch, teraz zrobię to samo tobie". 

Zobacz wideo Zwiastun 4. sezonu "Westworld"

W najnowszym sezonie serialu ponownie wystąpią: Evan Rachel Wood, nagrodzona Emmy Thandie Newton, Ed Harris, Jeffrey Wright, Tessa Thompson, Luke Hemsworth, Aaron Paul oraz Angela Sarafyan. Do obsady w tym sezonie dołączyła zdobywczyni Oscara Ariana DeBose ("West Side Story"). Sezon liczyć będzie osiem odcinków.

Produkcja jest luźną adaptacją filmu "Świat Dzikiego Zachodu" z 1973 roku, który stworzył (scenariusz i reżyseria) Michael Crichton - ten sam człowiek, który dał światu także "Ostry dyżur" i "Park Jurajski". Akcja serialu osadzona została w futurystycznym parku rozrywki Westworld, w którym obdarzone sztuczną inteligencją androidy mają zabawiać zamożnych gości. Ci mogą tam spełniać bez żadnych obaw swoje najdziksze fantazje, bo oprogramowanie androidów uniemożliwia im krzywdzenie ludzi. Kontroluje je obsługa parku, aż okazuje się, że część z nich zyskuje coraz większą samoświadomość i przejmuje kontrolę nad własnym istnieniem. Nie chcą być już tylko zabawkami w rękach ludzi.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina. 

Więcej o: