Netflix na telewizorze. Jak to działa? Poradnik dla użytkownika [jak zainstalować aplikację, jak ściągnąć film]

Jak działa Netflix na telewizorze? Współczesne platformy streamingowe są pomyślane tak, aby mogły służyć nie tylko na komputerach. Standardem są także urządzenia mobilne, ale czas również na telewizory.

Netflix na telewizorze

Netflix na telewizorze? To jedna z opcji, które mogą umożliwić korzystanie z najbardziej popularnej platformy streamingowej na rynku. Oczywiście niezbędny jest tu dostęp do Internetu. Dzięki temu można korzystać z tej samej bogatej biblioteki filmów i seriali, co w przypadku korzystania z komputerów stacjonarnych, laptopów, tabletów czy nawet telefonów. 

Z pewnością wybór telewizora ma tu sporo zalet. Przede wszystkim będzie to doskonała opcja dla osób, które cenią sobie wysoką jakość obrazu i chcą poczuć się tak, jakby seans odbywał się w kinie. Oczywiście konieczny do tego jest odpowiedni sprzęt. Podstawowym warunkiem jest jednak możliwość zainstalowania na urządzeniu odpowiedniej aplikacji. 

Najczarniejsza godzina Film katastroficzny Netflixa i klasyczne historie o przetrwaniu

Jak zainstalować Netflixa na TV?

Jak zainstalować Netflixa na TV? Nie zawsze jest to konieczne. Wielu producentów urządzeń smart TV oferuje taką aplikację w standardowym pakiecie. Fabryczna instalacja aplikacji jest bardzo wygodna. Można ją uruchomić dzięki głównemu menu. Czasami jest jeszcze prościej, bo wystarczy skorzystać z odpowiedniego przycisku na pilocie.  

Co w sytuacji, gdy na smart TV nie ma fabrycznie zainstalowanej aplikacji Netflix? Oczywiście można ją pobrać i zainstalować samemu. Korzysta się wówczas ze sklepu dedykowanego dla poszczególnych systemów Apple, Android lub Windows. W przypadku, gdy istnieją problemy ze znalezieniem w sklepie aplikacji, należy skontaktować się z producentem telewizora. Alternatywną opcją jest korzystanie z platformy Netflix dzięki pośrednictwu przeglądarki internetowej. 

Zobacz wideo Popkultura odc. 119

Netflix z telefonu na TV

Istnieją jednak również inne sposoby pozwalające oglądać filmy lub seriale z ulubionej platformy streamingowej na dużym ekranie. Można skorzystać z Netflixa z telefonu na TV. Wówczas smartfon będzie wykorzystany jako urządzenie przesyłające. Telewizor musi jedynie posiadać wolne gniazdo HDMI. Niezbędny będzie także kabel micro USB do HDMI. Dzięki niemu należy podłączyć do telewizora smartfona z zainstalowaną aplikacją Netflix. W podobny sposób może funkcjonować konsola do gier lub dedykowane urządzenie z systemem Android. We wszystkich tych przypadkach obsługa Netflixa odbywa się za pośrednictwem urządzenia przesyłającego. 

Kadr z filmu Furioza Polski film: Netflix ma ich sporo w swojej ofercie. Wybraliśmy najlepsze propozycje

Jak ściągnąć film z Netflixa?

Jak ściągnąć film z Netflixa? Oferta popularnej platformy streamingowej pozwala też na korzystanie z jej zasobów offline. Dzięki temu można oszczędzać transfery. Konieczne jest tu zainstalowanie aplikacji Netflix w najnowszej wersji. Usługa dostępna jest na urządzeniach posiadających odpowiednio nowoczesne wersje systemów IOS, Android, Windows 10 lub Windows 11 i Fire OS. Działa też na wybranych urządzeniach Chromebook i Chromebox. 

Możliwość pobrania danego filmu lub serialu uwarunkowana jest tym, czy przy danym tytule wyświetla się ikona pobierania. Warto pamiętać:

  • Nie każdy udostępniony do oglądania tytuł można pobrać.
  • Użytkownik może mieć jednocześnie pobranych najwyżej 100 plików w ramach wszystkich urządzeń z posiadanego planu.
  • Po anulowaniu konta pobrany pliki zostaną wymazane z pamięci poszczególnych urządzeń. 

Zobacz też: Netflix: seriale na podstawie powieści Cobena. Czy znasz je wszystkie?

Więcej o: