Jeszcze w tym roku premierę będą miały: drugi sezon serialu komediowego "The Office" (w październiku), trzecia odsłona "Kruka" (listopad) oraz nowość - "Minuta Ciszy", w której obok Roberta Więckiewicza występują m.in. Piotr Rogucki, Aleksandra Popławska, Aleksandra Konieczna i Karolina Bruchnicka (premiera we wrześniu). Do końca 2023 roku mają do nich dołączyć "Belfer 3", "Strange Angels" i "Sortownia" oraz dramat historyczny "Maria Antonina" i serialowy western "Django".
Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl
Pierwszy sezon serialu o poloniście Pawle Zawadzkim (Maciej Stuhr), który na własną rękę prowadził śledztwo w sprawie śmierci uczennicy miejscowej szkoły, zadebiutował w 2016 roku i został nagrodzony m.in: Orłem za najlepszy filmowy serial fabularny, Specjalną Telekamerą 2017 oraz statuetką Bestsellerów Empiku jako Wydarzenie Roku 2016.
W kolejnej serii Zawadzki z prowincjonalnych Dobrowic przeniósł się do Wrocławia. W liceum, w którym się zatrudnił, już w pierwszych dniach jego pracy doszło do tragedii, podczas której zakładnikami stali się jego nastoletni podopieczni. W najnowszej odsłonie główny bohater wraca do nadmorskiego Małomorza, gdzie nadal mieszka jego ojciec, i podejmie pracę w lokalnym liceum. Reżyser Łukasz Grzegorzek mówi:
W nowym sezonie akcja toczy się w rodzinnych stronach Belfra, poznamy jego lęki i marzenia oraz zderzymy z problemami licealnej młodzieży. Mnie ciekawi w tej historii nie tylko wątek kryminalny, ale też galeria fascynujących postaci, z którymi Belfer się skonfrontuje.
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina
CANAL+ podejmuje też odważną próbę zmierzenia się z gatunkiem serialowym, w którym ważną rolę odgrywają siły nadprzyrodzone (w marcu tego roku Netflix z "Krakowskimi potworami" nie do końca poradził sobie z podobnym zadaniem). W 2023 roku ma zadebiutować łączący w sobie elementy kryminału i thrillera z wątkiem supernatural "Strange Angels". Główna bohaterka, geolożka Lena, wraca do swojego rodzinnego Wałbrzycha, aby odnaleźć zaginioną córkę, z którą Lena wiele lat temu straciła kontakt i która jest podejrzana o uprowadzenie kilkorga dzieci. W głównych rolach wystąpią Karolina Kominek ("Karuzela", "Anatomia"), Dawid Ogrodnik ("Wszystkie nasze strachy"), Edyta Olszówka ("Lejdis") i Alicja Wieniawa-Narkiewicz.
Wrażenie robi grupa scenarzystów, którzy pracowali nad tą produkcją. Są to nominowana do tegorocznej literackiej nagrody Nike za powieść "Heksy" Agnieszka Szpila, Marcin Ciastoń - zdobywca nagrody na FPFF w Gdyni za scenariusz do filmu "Hiacynt", Dominika Prejdova i Katarzyna Tybinka ("Wataha"). Reżyseruje Mariusz Palej ("Detektyw Bruno", "Czarny młyn".
Jak zapowiadają twórcy, jednym z bohaterów "Strange Angels" będzie też Wałbrzych, z romskimi, czeskimi i polskimi mieszkańcami, żyjącymi w intrygującym tyglu kulturowym, a także tajemniczymi, podziemnymi tunelami i szybami.
W sierpniu mają ruszyć z kolei zdjęcia do ośmioodcinkowej "Sortowni". Ma to być historia lekarza pracującego na oddziale ratunkowym w jednym z warszawskich szpitali, w miejscu, gdzie ratuje się ludzkie życie. Tytuł "sortownia" nawiązuje do SOR-u, miejsca, gdzie dokonuje się triażu, "sortując" pacjentów kodami czerwonym, żółtym i zielonym, by zdecydować, kto najpilniej potrzebuje pomocy lekarskiej.
"Praca w ekstremalnych warunkach, walka z czasem i nieodwracalne w skutkach decyzje to codzienność głównego bohatera. Codzienność uzależniająca go jak narkotyk. Bo balansowanie między czyimś życiem, a śmiercią daje też poczucie władzy, a nawet prawo stawania powyżej moralnych zasad" - mówią twórcy serialu, którzy jednak jeszcze nie zdradzają, kto wcieli się w tę rolę. Podczas konferencji prasowej padły słowa o tym, że o ile 2004 rok należał do doktora House'a, to przyszły będzie należał do "Sortowni". Odważna deklaracja - w końcu produkcja z Hugh Lauriem w roli uzależnionego od leków zgryźliwego i jednocześnie genialnego lekarza była światowym przebojem.
Za kamerą stanie Anna Kazejak ("Fucking Bornholm", "Skrzydlate świnie"), a za scenariusz odpowiedzialni są Wiktor Piątkowski ("Wataha", "Wojenne dziewczyny"), Monika Powalisz ("Belfer"), Michał Wawrzecki ("Chyłka") i Joanna Kozłowska ("Wotum nieufności").
Wiadomo też, że zakończyły się już zdjęcia do międzynarodowej produkcji "Maria Antonina", w którą włożono naprawdę duże pieniądze. Ma być na bogato i kontrowersyjnie - bo, jak podkreśla producent, ostatnia królowa Francji "była kobietą, która potrafiła nieźle namieszać. Tworzyła trendy, kochała modę, była prawdziwą ikoną stylu i królową skandalu. Uzależniona od hazardu i luksusu, uznawana za skrajnie nieodpowiedzialną buntowniczkę dawała masę pretekstów do plotek i domysłów, również o jej biseksualności".
Scenariusz ośmioodcinkowego dramatu historycznego napisała Deborah Davis, nominowana do Oscara za "Faworytę". Główną rolę gra Emilia Schüle, ale w obsadzie znalazł się też Philippe Tłokiński, którego można było oglądać w "Kurierze" czy "Belfrze".
Na początku przyszłego roku premierę będzie miał także serial "Django". Skojarzenia z filmem Quentina Tarantino są uzasadnione - oba tytuły to interpretacja filmowego klasyka spaghetti westernu Sergia Corbucciego z 1966 roku.
Akcja serialu dziejącego się na Dzikim Zachodzie w latach 60. i 70 XIX w. opowiada o tytułowym rewolwerowcu szukającego swojej córki, chociaż od mordu dokonanego na jego rodzinie minęło osiem lat. W głównych rolach Matthias Schoenaerts ("Z dala od zgiełku", "Dziewczyna z portretu"), Noomi Rapace (trylogia "Millenium", "Prometeusz"), Nicholas Pinnock ("Fortitude", "Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie") i Lisa Vicari ("Dark"). Za reżyserię i scenariusz 10-odcinkowego serialu odpowiadają twórcy seriali "Gomorra" i "ZeroZeroZero" - Francesca Comencini, Leonardo Fasoli, Maddalena Ravagli, Francesco Cenni, Michele Pellegrini oraz Max Hurwitz.