Amazon Prime - cena za usługę bardzo kusząca. Ile kosztuje w Polsce i co oferuje?

Wiele osób decyduje się na zakup Amazon Prime. Cena usługi streamingowej może być bardzo kusząca. Nie brakuje jednak opinii, że z niższą ceną idą mniejsze możliwości w stosunku do rynkowych konkurentów. Tych zaś jest bardzo wielu.

Amazon Prime: ceny, oferta i popularność

Czym jest Amazon Prime (ceny, oferta, popularność)? Od pewnego czasu amerykańskie przedsiębiorstwo handlowe Amazon działa również w Polsce. Założona w 1994 r. w Seattle firma po dwudziestu latach swojej działalności stworzyła pierwsze centra logistyczne także w naszym kraju. Oczywiście handlowy profil usług świadczonych przez tego giganta z czasem ewoluował. Na początku Amazon był zresztą księgarnią internetową. 

Przykładem bardziej złożonej działalności marki jest Amazon Prime, czyli rodzaj subskrypcji premium. Korzyści, które daje taka opcja, niestety uzależnione są od danego kraju. Z zasady chodzi tu o połączenie promocji związanych z darmowym lub szybszym wysyłaniem produktów i dostępu do bazy filmów i seriali w ramach Amazon Prime Video.   

Ciekawostką jest, że funkcjonowanie Amazona w naszym kraju zaczęło się od oferowania klientom serwisu streamingowego. Później uruchomiono możliwość zakupów. Obecnie możliwe jest już korzystanie z połączenia zakupów i rozrywki, co wydaje się być szczególnie ciekawą ofertą. Na stronie Amazon Prime Video można znaleźć zapowiedź, że platforma ''da Ci więcej za mniej''. Faktycznie: polityka cenowa jest tu bardzo korzystna na tle konkurencji. Gdzie tkwi haczyk? Obecna oferta raczej nie może konkurować z Netflixem lub HBO Max. 

Ile kosztuje Amazon Prime za cały rok?

Ile kosztuje Amazon Prime w planie na cały rok? W naszym kraju jest to jedynie 49 zł za 12 miesięcy korzystania z funkcji Prime i platformy streamingowej. Jest to jedna z najkorzystniejszych ofert na rynku. Jednocześnie oferuje się tu darmowe 30 dni użytkowania na samym początku.

Zobacz wideo Popkultura odc. 119

Amazon Prime: ile kosztuje w abonamencie miesięcznym?

Jak jeszcze można wykupić Amazon Prime? Ile kosztuje w abonamencie miesięcznym? W przypadku płatności miesięcznej trzeba zapłacić 10,90 zł za każdy okres rozliczeniowy. Oczywiście jest to mniej opłacalna opcja. 

Amazon Prime: Polska cena w stosunku do konkurencji

Czy warto wykupić Amazon Prime? Polska cena z pewnością jest atrakcyjna. Dotyczy to także porównania z gigantami rynku VOD takimi, jak:

  • Netflix: z miesięcznymi opłatami od 29 do 60 zł w zależności od pakietu (łącznie 348 - 720 zł).
  • HBO Max: z najtańszą opcją opłaty rocznej w wysokości 234,99 zł.

Prime Amazon: cena i oferta

Jakie zalety ma więc platforma streamingowa Amazon Prime? Cena z pewnością zachęca, oferta już znacznie mniej. Trzeba jednak przyznać, że można tu wybierać zarówno z ciekawych produkcji oryginalnych Amazona, jak i klasyków w postaci ''The Office'' czy ''Na noże''. ''Bez skrupułów'', ''Człowiek z Wysokiego Zamku'', ''Wojna o jutro'', ''Invincible'', ''The Boys'' czy ''American Gods'' również czekają na abonentów.

Interesującą opcją jest także Amazon Prime Gaming. W ramach usługi można korzystać co miesiąc z bezpłatnego pakietu gier. W czerwcu pojawiły się tutaj:

  • Across the Grooves;
  • Escape from Monkey Island;
  • Far Cry 4;
  • Astrologaster;
  • Calico;
  • WRC 8 FIA World Rally Championship.

Zobacz też: "Władca Pierścieni" Amazona powstanie w Nowej Zelandii. To będzie jeden z najdroższych seriali w historii

Więcej o: