"Królowa". Zobacz, jak Andrzej Seweryn stawał się drag queen w serialu Netfliksa [TYLKO U NAS]

Netflix pokaże czteroodcinkowy serial "Królowa" już 23 czerwca. W roli głównej występuje Andrzej Seweryn. Jego bohater to paryski mistrz krawiectwa, który jest również legendarną drag queen. W przemianie w elegancką gwiazdę sceny aktorowi pomagały m.in. kostiumy oraz charakteryzacja.

"Królowa" to przede wszystkim ciepła opowieść o rodzinie, drugiej szansie, ale ważnym jej elementem jest także drag. W jaki sposób Sylwester stawał się Lorettą? Ewa Różewska, odpowiedzialna za kostiumy w produkcji Netfliksa, wspomina:

Pierwsza przymiarka, był taki troszkę na baczność, a potem w godzinę, w ciągu 15 minut - bo to się skracało - przeistaczał od razu w Lorettę.

'Stranger Things 4' - zapowiedź nowych odcinków"Stranger Things 4" - zwiastun drugiej części. Jest i Eddie [WIDEO]

Andrzej Seweryn jako Sylwester i Loretta - twórcy opowiadają o przemianie w "Królowej" [WIDEO]

Na postać Loretty wpływ miał oczywiście aktor, dla którego pisana była ta rola, ale także m.in. choreografowie i charakteryzacja. Za tę ostatnią oraz za peruki odpowiada Łukasz Adelon Rembas, makijażysta i drag queen. Zobaczcie, jak wyglądała przemiana Andrzeja Seweryna:

Zobacz wideo Transformacja Loretty w serialu "Królowa". Materiał zza kulis

Netflix pokazuje "Królową". Serial miły dla oka i serca

Główny bohater "Królowej" Sylwester Bork to krawiec, który postanawia, że już czas na emeryturę. I to zarówno od szycia pięknych garniturów, jak i występów jako drag queen. Dostaje jednak list z Polski, którą opuścił przed pięćdziesięciu laty. Jego wnuczka prosi, by wrócił i był dawcą nerki dla swojej chorej córki. Mimo wątpliwości, bo przecież zostawił córkę przed urodzeniem. Sylwester wraca do górniczego miasteczka, z którego pochodzi. 

Więcej serialowych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Stroje drag queen, które Seweryn nosi w serialu, robią niesamowite wrażenie (miałam możliwość zobaczyć je na żywo, nie tylko na ekranie). Także garnitury, które nosi Sylwester, to najlepsze materiały i wynik pracy m.in. Tomasza Ossolińskiego, który sam jest krawcem ze Śląska.

W obsadzie serialu Netfliksa znalazły się też m.in. Maria Peszek i Julia Chętowska. W "Królowej" zobaczymy również Antoniego Porowskiego, znanego fanom z serialu Netflix "Porady różowej brygady", który wcielił się w rolę asystenta Sylwestra w jego paryskim atelier. W roli Corentina, serdecznego przyjaciela Sylwestra, występuje Kova Rea. Reżyseruje Łukasz Kośmicki, a pomysłodawcą serialu jest Arni Olafur Asgeirsson. Islandzki reżyser, absolwent łódzkiej filmówki, zmarł w trakcie pracy nad serialem, 26 kwietnia zeszłego roku w wieku 49 lat.

Materiały prasoweCameron też chciał nakręcić "Park Jurajski". Zabrakło kilku godzin

Cztery odcinki "Królowej" to nie tylko popis umiejętności aktorskich, których można się spodziewać po takiej obsadzie, ale także niesamowita chemia między postaciami. Julia Chętnicka i Andrzej Seweryn doskonale się zgrywają od pierwszej sceny jako serialowi wnuczka i dziadek. Maria Peszek daje popis zarówno w momentach trudnych, jak i zabawnych. Warto zerknąć na "Królową", jeśli szukacie serialu, który nawet w najbardziej smutnych scenach wzruszy, ale jednak też szybko ukoi. Tu nawet w dramacie nie ma za dużej "dramy". Jest za to ciepła historia ze świetną obsadą, także w rolach drugoplanowych. 

Premiera produkcji odbędzie się równocześnie w 190 krajach.

A już niedługo w Gazeta.pl zobaczycie nasz wywiady z Andrzejem Sewerynem, Julią Chętnicką oraz Ewą Różewską i Tomaszem Ossolińskim.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: