"Królowa". Zobacz, jak Andrzej Seweryn stawał się drag queen w serialu Netfliksa [TYLKO U NAS]

Netflix pokaże czteroodcinkowy serial "Królowa" już 23 czerwca. W roli głównej występuje Andrzej Seweryn. Jego bohater to paryski mistrz krawiectwa, który jest również legendarną drag queen. W przemianie w elegancką gwiazdę sceny aktorowi pomagały m.in. kostiumy oraz charakteryzacja.

"Królowa" to przede wszystkim ciepła opowieść o rodzinie, drugiej szansie, ale ważnym jej elementem jest także drag. W jaki sposób Sylwester stawał się Lorettą? Ewa Różewska, odpowiedzialna za kostiumy w produkcji Netfliksa, wspomina:

Pierwsza przymiarka, był taki troszkę na baczność, a potem w godzinę, w ciągu 15 minut - bo to się skracało - przeistaczał od razu w Lorettę.

Andrzej Seweryn jako Sylwester i Loretta - twórcy opowiadają o przemianie w "Królowej" [WIDEO]

Na postać Loretty wpływ miał oczywiście aktor, dla którego pisana była ta rola, ale także m.in. choreografowie i charakteryzacja. Za tę ostatnią oraz za peruki odpowiada Łukasz Adelon Rembas, makijażysta i drag queen. Zobaczcie, jak wyglądała przemiana Andrzeja Seweryna:

Zobacz wideo Transformacja Loretty w serialu "Królowa". Materiał zza kulis

Netflix pokazuje "Królową". Serial miły dla oka i serca

Główny bohater "Królowej" Sylwester Bork to krawiec, który postanawia, że już czas na emeryturę. I to zarówno od szycia pięknych garniturów, jak i występów jako drag queen. Dostaje jednak list z Polski, którą opuścił przed pięćdziesięciu laty. Jego wnuczka prosi, by wrócił i był dawcą nerki dla swojej chorej córki. Mimo wątpliwości, bo przecież zostawił córkę przed urodzeniem. Sylwester wraca do górniczego miasteczka, z którego pochodzi. 

Więcej serialowych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Stroje drag queen, które Seweryn nosi w serialu, robią niesamowite wrażenie (miałam możliwość zobaczyć je na żywo, nie tylko na ekranie). Także garnitury, które nosi Sylwester, to najlepsze materiały i wynik pracy m.in. Tomasza Ossolińskiego, który sam jest krawcem ze Śląska.

W obsadzie serialu Netfliksa znalazły się też m.in. Maria Peszek i Julia Chętowska. W "Królowej" zobaczymy również Antoniego Porowskiego, znanego fanom z serialu Netflix "Porady różowej brygady", który wcielił się w rolę asystenta Sylwestra w jego paryskim atelier. W roli Corentina, serdecznego przyjaciela Sylwestra, występuje Kova Rea. Reżyseruje Łukasz Kośmicki, a pomysłodawcą serialu jest Arni Olafur Asgeirsson. Islandzki reżyser, absolwent łódzkiej filmówki, zmarł w trakcie pracy nad serialem, 26 kwietnia zeszłego roku w wieku 49 lat.

Cztery odcinki "Królowej" to nie tylko popis umiejętności aktorskich, których można się spodziewać po takiej obsadzie, ale także niesamowita chemia między postaciami. Julia Chętnicka i Andrzej Seweryn doskonale się zgrywają od pierwszej sceny jako serialowi wnuczka i dziadek. Maria Peszek daje popis zarówno w momentach trudnych, jak i zabawnych. Warto zerknąć na "Królową", jeśli szukacie serialu, który nawet w najbardziej smutnych scenach wzruszy, ale jednak też szybko ukoi. Tu nawet w dramacie nie ma za dużej "dramy". Jest za to ciepła historia ze świetną obsadą, także w rolach drugoplanowych. 

Premiera produkcji odbędzie się równocześnie w 190 krajach.

A już niedługo w Gazeta.pl zobaczycie nasz wywiady z Andrzejem Sewerynem, Julią Chętnicką oraz Ewą Różewską i Tomaszem Ossolińskim.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: