Polska komedia "wybuchła" na Netfliksie. Jest hitem na całym świecie

"Parada serc" to połączenie romantycznej historii miłosnej z kinem familijnym, w którym prym wiedzie sympatyczny jamnik Puzon z Krakowa. Polska produkcja zadebiutowała na Netfliksie i niemal od razu przebiła się do globalnego zestawienia. Jak pokazują statystyki, w minionym tygodniu był to trzeci najczęściej oglądany na całym świecie nieanglojęzyczny film.

Netflix opublikował najnowsze statystyki oglądalności. Okazuje się, że od 13 do 19 czerwca polski film "Parada serc" był nie tylko jednym z najpopularniejszych tytułów w Polsce. Komedię z Anną Próchniak i Michałem Czerneckim w rolach głównych chętnie włączali także użytkownicy platformy z całego świata. Oglądali polską produkcję tak licznie, że tytuł trafił aż na trzecie miejsce w globalnym zestawieniu najpopularniejszych filmów nieanglojęzycznych.

Polski film znowu podbija Netfliksa

"Parada serc" (po angielsku "Heart Parade") premierę miała 15 czerwca. Jak czytamy w krótkim streszczeniu to komedia "o pewnej zapracowanej pani z Warszawy (Anna Próchniak), która nie lubi psów i niechętnie opuszcza stolicę. Musi jednak wyjechać do Krakowa, gdzie spotkanie z miłym wdowcem (Michał Czernecki), jego synem (Iwo Rajski) i ich uroczym jamnikiem trochę namiesza w jej życiu".

Zobacz wideo "Parada serc" w globalnym Top 3 Netfliksa

Magda postanawia przeprowadzić śledztwo dotyczące krakowskiej parady jamników - jej była szefowa utrzymuje, iż jej piesek niesłusznie zajął w tym plebiscycie drugie miejsce. Warszawianka chce się wkupić ponownie w jej łaski, więc jedzie do Krakowa. Przez przypadek wynajmuje pokój w mieszkaniu Krzysztofa, który mieszka z synem Karolem i jamnikiem Puzonem. Film wyreżyserował Film Zylberg, który na koncie ma m.in. takie tytuły jak "Serce nie sługa" czy serial "BrzydUla".

Jedna z ciekawszych recenzji na portalu Filmweb.pl mówi, że produkcję warto oglądać bardziej jako miły film familijny niż komedię romantyczną: "Wątek dzieciaka, jego 'dziewczyny' i jamnika był fajny, za to główny trochę bez pazura i bez chemii, jakby reżyserowi i aktorom się nie chciało. Lepiej by było, gdyby głównym bohaterem był chłopiec, który szuka tacie żony i broni go przed złą sąsiadką. Ale plus za fajne pokazanie Krakowa, za piosenkę, za grabarzy. W sequelu głównym bohaterem niech będzie Rogucki i weterynarz. Więc jako komedia romantyczna to tak na 3, jako familijny film o jamnikach na 6".

Widzowie łącznie spędzili 12 400 000 godzin na oglądaniu tej produkcji. Dodajmy, że znajdujący się na drugim miejscu film "Centauro" oglądano przez 13 870 000 godzin, a zdobywcę miejsca pierwszego przez 17 230 000.

Mat.pras. /Mat.pras. / Netflix Top 10

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Polska komedia do tego trafiła do zestawień Top 10 w 45 krajach na całym świecie. Szczególnym powodzeniem cieszyła się w państwach takich jak: Argentyna, Bahamy, Boliwia, Brazylia, Chile, Dominikana, Ekwador, Meksyk, Peru, Urugwaj, Jamajka, Wenezuela, Austria, Belgia, Niemcy, Czechy, Francja, Grecja, Węgry, Włochy, Rumunia, Szwajcaria, Słowacja, Hiszpania, Luksemburg, Malta, Islandia, Cypr, Mauritius czy Nowa Kaledonia. W Polsce "Parada serc" zdobyła miejsce pierwsze.

Miejsca na liście przyznawane są w zależności od tego, ile czasu widzowie poświęcili na oglądanie filmu lub serialu - ta informacja jest umieszczona obok tytułu. Pod uwagę są brane wszystkie tytuły dostępne na platformie: są to zarówno filmy, seriale, dokumenty i programy telewizyjne. By uniknąć przekłamań, wprowadzono osobne zestawienia dla filmów pełnometrażowych (w języku angielskim i nieanglojęzycznych), a także seriali i innych programów liczonych na odcinki. Do tego każdy sezon serialu jest zliczany osobno, można więc np. zobaczyć na liście drugi i trzeci sezon tego samego serialu takiego jak "Stranger Things" czy "Lupin". Cotygodniowe raporty zaokrąglone są do 10 000, aby uwzględnić wahania w łączności internetowej na świecie.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: