Kate Bush o swojej piosence w "Stranger Things": Świat oszalał

Piosenkarka Kate Bush w wywiadzie radiowym powiedziała, że jej nagła popularność wśród nowej publiczności to "bardzo wyjątkowa" sprawa. Jej piosenka "Running Up That Hill" z 1985 roku została wykorzystana w ważnej sekwencji "Stranger Things" i dzięki temu utwór Bush wrócił na listy przebojów.

- To po prostu niezwykłe - tak Kate Bush skomentowała w programie BBC Radio 4 "Woman's Hour" fakt, że jej utwór jest na pierwszym miejscu listy przebojów w Wielkiej Brytanii. O "Stranger Things" wokalistka, która rzadko udziela wywiadów, mówi:

To świetny serial. Myślałam, że ten utwór przyciągnie uwagę, ale nigdy nie wyobrażałam sobie, że będzie to coś takiego.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Netflix udostępnił zwiastun finałowej części "Stranger Things 4"

Kate Bush też jest fanką "Stranger Things"

- To takie ekscytujące. Ale i naprawdę szokujące, prawda? To znaczy, cały świat oszalał - mówiła piosenkarka, która przyznała, że ogląda "Stranger Things" z zainteresowaniem od pierwszego odcinka. Piosenka Kate Bush pierwotnie osiągnęła trzecią pozycję w 1985 roku, a 37 lat później, kiedy nowe pokolenie odkryło ją poprzez "Stranger Things", poradziła sobie jeszcze lepiej.

Melodia jest używana w wielu odcinkach czwartej serii i staje się kluczowa dla postaci Max Mayfield, granej przez Sadie Sink. - To, że ci wszyscy naprawdę młodzi ludzie usłyszą tę piosenkę po raz pierwszy i odkryją ją, jest bardzo wyjątkowa - powiedziała Bush.

Piosenka "Running Up That Hill" pochodzi z wydanej 5 sierpnia 1985 roku płyty "Hounds of Love" i jest to zdecydowanie jeden z największych przebojów Kate Bush. W ostatnich tygodniach znalazł się na pierwszym miejscu list przebojów m.in. w Australii, Belgii i Szwecji. W Stanach Zjednoczonych utwór dotarł do czwartej pozycji zestawienia "Billboardu". W latach 80. był najwyżej na 30. miejscu.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Dwa ostatnie odcinki czwartej serii "Stranger Things" Netflix udostępni 1 lipca.

Więcej o: