"Sługa narodu" po polsku. Wiadomo, kto wcieli się w rolę Zełenskiego. Premiera już jesienią

Telewizja Polsat wykupiła prawa do realizacji polskiej wersji ukraińskiego serialu "Sługa narodu", w którym występował Wołodymyr Zełenski. Już wiadomo, kto wcieli się w postać, którą grał prezydent Ukrainy.

Potwierdzono informację, że główną rolę w serialu zagra Marcin Hycnar. Aktor jest znany z produkcji "Lepsza połowa", "Bez skrupułów", "Volta" czy "Na dobre i na złe". Absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej odegra tę samą rolę, którą zagrał Wołodymyr Zełenski. Do tej pory aktor był związany z teatrami: Narodowym w Warszawie, Ludwika Solskiego w Tarnowie (którego był dyrektorem) oraz Stefana Jaracza w Łodzi (dyrektorem został tu pod koniec 2020 r.).

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Wołodymyr Zełenski - przez krytyków był nazywany komikiem i klaunem, dziś odważnie przewodzi Ukrainie

"Sługa narodu" w polskiej wersji. Główną rolę zagra Marcin Hycnar

Marcin Hycnar został wyłoniony w wewnętrznym castingu organizowanym przez Polsat. Pokonał m.in Borysa Szyca, Piotra Adamczyka i Macieja Stuhra. Cała obsada została już skompletowana, jednak szczegóły nadal pozostają tajemnicą. Kolejni aktorzy, którzy zagrają w serialu, mają zostać ujawnieni w ciągu najbliższych dni.

Premiera została zaplanowana na jesień 2022 r. Prawa do serialu nabyły również telewizje z Wielkiej Brytanii, Bliskiego Wschodu, Grecji, Rumunii, Bułgarii, Mołdawii, Francji, Estonii, Finlandii czy Gruzji - przekazał portal wirtualnemedia.pl.

Serial "Sługa narodu" cieszy się popularnością na Youtube

Serial "Sługa narodu" był emitowany od 2015 do 2019 roku. Doczekał się trzech sezonów. Nie zrealizowano kolejnych odcinków, ponieważ Zełenski faktycznie został prezydentem Ukrainy.

Przywódca Ukrainy zagrał tam nauczyciela historii Wasyla Gołoborodkę, który nieoczekiwanie wygrał wybory prezydenckie - a to dzięki swojemu narzekaniu na panującą w kraju korupcję. Serial "Sługa narodu" jest dostępny na oficjalnym kanale serialu w serwisie YouTube. Odcinki mają polskie i angielskie napisy.

Więcej o: