"Yellowjackets". Christina Ricci o swojej postaci: Pasywno-agresywna i małostkowa, a przez to intrygująca

"Yellowjackets" to historia żeńskiej drużyny piłki nożnej, która po katastrofie samolotu spędziła wiele miesięcy w kanadyjskich lasach. W jedną z głównych ról wciela się Christina Ricci.

Co odkryje dziennikarka, która po 25 latach postanawia zbadać sprawę tajemniczych 19 miesięcy, podczas których grupa nastolatek zmuszona była do walki o przetrwanie? Co ukrywają ocalałe i jak wydarzenia z przeszłości wpłynęły na ich dalsze życie? Tego będzie można dowiedzieć się z dziesięcioodcinkowego serialu.

Minuta ciszy"To właściwie jedyny serial, w którego przypadku chciałbym, żeby był drugi sezon"

Z uwagi na strukturę, w "Yellowjackets" każdą z głównych bohaterek grają dwie aktorki. W role dorosłych ocalałych wcielają się: nominowana do Oscara Juliette Lewis, znana z "Dwóch i pół" Melanie Lynskey czy Christina Ricci, czyli niezapomniana Wednesday z "Rodziny Addamsów". Ich nastoletnie odpowiedniki zagrały: Sophie Nelisse ("Złodziejka książek"), Sammi Hanratty ("Kto sieje wiatr") i Sophie Thatcher ("Księga Boby Fetta"). 

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Biografie muzyków, które sprawdziły się na ekranie

O czym opowiada serial "Yellowjackets"?

Christina Ricci: "Yellowjackets" to historia o zawodniczkach z licealnej drużyny piłki nożnej. W trakcie podróży na ważne dla nich zawody, prywatny samolot, którym lecą rozbija się pośrodku kanadyjskiej dziczy. Jest rok 1996, nikt nie słyszał o telefonach komórkowych. Dziewczyny nie wiedzą, gdzie są i samodzielnie muszą walczyć o przetrwanie. W serialu dodatkowo pojawia się element nadprzyrodzony – w miejscu, w którym się znajdują zaczynają dziać się przerażające i niewytłumaczalne rzeczy. Przed przybyciem ekipy ratunkowej, wszyscy uczestnicy zdarzenia przysięgają, że nigdy nie będą rozmawiać o tym co ich spotkało. Fabuła serialu przeskakuje między historiami z dorosłego życia dziewczyn z drużyny Yellowjackets i wydarzeniami, które miały miejsce zaraz po katastrofie samolotu. Kiedy poznajemy ich dorosłe życia, zdajemy sobie sprawę, że ich ekstremalne zachowania wynikają z równie ekstremalnych doświadczeń, które miały miejsce w młodości.

Margaret KeaneMargaret Keane nie żyje. Przez lata autorstwo obrazów przypisywał sobie mąż

Kiedy poznajemy Misty jako nastolatkę widzimy, że bardzo zależy jej na akceptacji ze strony rówieśników. Po katastrofie samolotu, dziewczyna przejmuje dowodzenie w grupie. Jak to jest grać dorosłą wersję Misty?

Wspaniale. Uwielbiam grać Misty, ponieważ w czasie wydarzeń na pustkowiu to ona przejmuje kontrolę, a nawet manipuluje innymi. Tak naprawdę nie jest dobra w relacjach z ludźmi i teraz po raz pierwszy w życiu zostaje doceniona przez osoby z jej otoczenia. Później, kiedy zostaje uratowana, wraca do starej wersji siebie – kogoś, kto nie potrafi nawiązać wartościowej relacji z rówieśnikami i jest przez nich odrzucany. Można sobie wyobrazić, że przez 20 lat doświadczała trudnych chwil. Uwielbiam grać postać, która nauczyła się przejmować kontrolę, i nie tylko przetrwała, ale wręcz rozwijała się w bardzo trudnym środowisku. Jest niezwykle pasywno-agresywna i małostkowa, a wszystko to sprawia, że jej postać jest naprawdę intrygująca.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Premierowe odcinki "Yellowjackets" będzie można oglądać od 29 czerwca w środy o godz. 21:00 w CANAL+ PREMIUM oraz dzień później w serwisie CANAL+ online.

Więcej o: