"Yellowjackets". Christina Ricci o swojej postaci: Pasywno-agresywna i małostkowa, a przez to intrygująca

"Yellowjackets" to historia żeńskiej drużyny piłki nożnej, która po katastrofie samolotu spędziła wiele miesięcy w kanadyjskich lasach. W jedną z głównych ról wciela się Christina Ricci.

Co odkryje dziennikarka, która po 25 latach postanawia zbadać sprawę tajemniczych 19 miesięcy, podczas których grupa nastolatek zmuszona była do walki o przetrwanie? Co ukrywają ocalałe i jak wydarzenia z przeszłości wpłynęły na ich dalsze życie? Tego będzie można dowiedzieć się z dziesięcioodcinkowego serialu.

Z uwagi na strukturę, w "Yellowjackets" każdą z głównych bohaterek grają dwie aktorki. W role dorosłych ocalałych wcielają się: nominowana do Oscara Juliette Lewis, znana z "Dwóch i pół" Melanie Lynskey czy Christina Ricci, czyli niezapomniana Wednesday z "Rodziny Addamsów". Ich nastoletnie odpowiedniki zagrały: Sophie Nelisse ("Złodziejka książek"), Sammi Hanratty ("Kto sieje wiatr") i Sophie Thatcher ("Księga Boby Fetta"). 

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Biografie muzyków, które sprawdziły się na ekranie

O czym opowiada serial "Yellowjackets"?

Christina Ricci: "Yellowjackets" to historia o zawodniczkach z licealnej drużyny piłki nożnej. W trakcie podróży na ważne dla nich zawody, prywatny samolot, którym lecą rozbija się pośrodku kanadyjskiej dziczy. Jest rok 1996, nikt nie słyszał o telefonach komórkowych. Dziewczyny nie wiedzą, gdzie są i samodzielnie muszą walczyć o przetrwanie. W serialu dodatkowo pojawia się element nadprzyrodzony – w miejscu, w którym się znajdują zaczynają dziać się przerażające i niewytłumaczalne rzeczy. Przed przybyciem ekipy ratunkowej, wszyscy uczestnicy zdarzenia przysięgają, że nigdy nie będą rozmawiać o tym co ich spotkało. Fabuła serialu przeskakuje między historiami z dorosłego życia dziewczyn z drużyny Yellowjackets i wydarzeniami, które miały miejsce zaraz po katastrofie samolotu. Kiedy poznajemy ich dorosłe życia, zdajemy sobie sprawę, że ich ekstremalne zachowania wynikają z równie ekstremalnych doświadczeń, które miały miejsce w młodości.

Kiedy poznajemy Misty jako nastolatkę widzimy, że bardzo zależy jej na akceptacji ze strony rówieśników. Po katastrofie samolotu, dziewczyna przejmuje dowodzenie w grupie. Jak to jest grać dorosłą wersję Misty?

Wspaniale. Uwielbiam grać Misty, ponieważ w czasie wydarzeń na pustkowiu to ona przejmuje kontrolę, a nawet manipuluje innymi. Tak naprawdę nie jest dobra w relacjach z ludźmi i teraz po raz pierwszy w życiu zostaje doceniona przez osoby z jej otoczenia. Później, kiedy zostaje uratowana, wraca do starej wersji siebie – kogoś, kto nie potrafi nawiązać wartościowej relacji z rówieśnikami i jest przez nich odrzucany. Można sobie wyobrazić, że przez 20 lat doświadczała trudnych chwil. Uwielbiam grać postać, która nauczyła się przejmować kontrolę, i nie tylko przetrwała, ale wręcz rozwijała się w bardzo trudnym środowisku. Jest niezwykle pasywno-agresywna i małostkowa, a wszystko to sprawia, że jej postać jest naprawdę intrygująca.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Premierowe odcinki "Yellowjackets" będzie można oglądać od 29 czerwca w środy o godz. 21:00 w CANAL+ PREMIUM oraz dzień później w serwisie CANAL+ online.

Więcej o: