Netflix - cena abonamentu. Ile kosztuje miesiąc w 2022 roku? Sprawdzamy!

Ile kosztuje Netflix? Cena abonamentu musi być konkurencyjna na bardzo trudnym rynku VOD w Polsce. Z innymi dostawcami takich usług można rywalizować niską ceną, promocjami lub oferta. Słynna platforma stawia raczej na bogactwo materiałów filmowych.

Netflix: cena 2022 od 29 zł w górę

Ile kosztuje Netflix? Cena w 2022 r. dalej jest różnicowana ze względu na konkretny pakiet. Do wyboru są trzy opcje, spośród których najtańsza kosztuje 29 zł za miesiąc. Jak dawniej, tak samo i obecnie każdy z pakietów daje dostęp do pełnej oferty filmów i seriali na platformie. Różnice polegają na liczbie dostępnych jednocześnie ekranów i jakości obrazu. 

Ile kosztuje 1 miesiąc Netflixa? Brak darmowego okresu próbnego

Ile kosztuje 1 miesiąc Netflixa? Wciąż mnożą się pytania o to, czy dostawca usług VOD wciąż oferuje darmowy okres próbny. Dawniej najczęściej był to pełny miesiąc przeznaczony na poznanie platformy i decyzję odnośnie jej dalszego użytkowania. Niestety, ale obowiązujące trendy na rynku są nieubłagane. Takie promocje są spotykane coraz rzadziej. Zrezygnował z nich również Netflix

Zobacz wideo Popkultura odc. 120

Ile kosztuje Netflix dla jednej osoby? Pakiet podstawowy

Ile kosztuje Netflix dla jednej osoby? Pakiet podstawowy jest właśnie tym, który umożliwia oglądanie propozycji z całego asortymentu filmów i seriali na jednym ekranie. Co jeszcze otrzymuje się za wspomniane 29 zł za miesiąc? Materiały dostępne są w jakości SD (480p).  

Netflix - cena za miesiąc wersji standard

Jaka jest cena Netflixa za miesiąc w wersji standard? W tym przypadku trzeba się liczyć z wydatkiem wysokości 43 zł miesięcznie. Dostępne filmy i seriale oferowane są w jakości Full HD (1080p). Pakiet umożliwia korzystanie z dwóch ekranów jednocześnie. 

Netflix - abonament w opcji premium

Ile kosztuje abonament Netflixa w wersji premium? W jego przypadku osoby wykupujące subskrypcję muszą się liczyć z wydatkiem 60 zł za miesiąc. Jednocześnie uzyskają dostęp do czterech ekranów równocześnie. 

Koszt Netflixa a inni dostawcy usług VOD

Jak wypada koszt Netflixa na tle ofert innych dostawców usług VOD w Polsce? Trzeba stwierdzić, że jest to opcja dość kosztowna na tle konkurencji. Jednocześnie słynna platforma rywalizuje o nowych widzów i pragnie utrzymać dotychczasowych dzięki bogatej ofercie, premierom i produkcjom własnym. Oczywiście można usłyszeć głosy, że biblioteka materiałów mogłaby być ciekawsza, ale to kwestia uznaniowa. 

Na rynku można spotkać o wiele tańsze oferty takie, jak choćby Amazon Prime z opłatą miesięczną 10,99 zł lub 49 zł za rok. Liczba dostępnych materiałów jest tu jednak o wiele mniejsza. Większym zagrożeniem na rynku VOD wydają się być dla Netflixa dostawcy tacy, jak CDA Premium i zwłaszcza HBO Max. Dostęp do ostatniej platformy kosztuje 29,99 zł miesięcznie.

Jak wykupić Netflixa?

Jak wykupić Netflixa? Wystarczy odwiedzić stronę operatora i zarejestrować swoje konto wraz z wyborem metody płatności. Oczywiście równocześnie wybiera się interesujący nas pakiet dostępu (można go później zmieniać na niższy lub wyższy). 

Możliwymi do wyboru narzędziami są:

  • karta kredytowa;
  • karta debetowa;
  • karta wirtualna;
  • karta podarunkowa Netflix;
  • konto PayPal.

Netflix - doładowanie u operatora

Doładowanie Netflixa poprzez dodanie opaty do rachunku za Internet u operatora jest kolejną opcją płacenia za możliwość oglądania filmów. Takie usługi oferują m.in. T-Mobile, Orange, CANAL+, Play i Vectra.

Zobacz też: Film hiszpański: Netflix i prestiżowe widowisko. Przedstawiamy najlepsze propozycje

Więcej o: