"Stado". Walka o marzenia w nowym polskim filmie dokumentalnym HBO Max

"Stado", najnowszy polski film dokumentalny Max Original, to historia amatorskiej drużyny dziewczęcej woltyżerki, która podejmuje wyzwanie wejścia w sportowy świat profesjonalistów i jest przytłoczona poświęceniem, którego to wymaga. Film jest dostępny w HBO Max od 7 lipca.

Kiedy amatorski żeński klub sportowy Volteo podejmuje wyzwanie, by zostać reprezentacją narodową w woltyżerce, jego członkinie nie zdają sobie sprawy, jak wiele poświęceń wiąże się z taką decyzją. "Stado" to opowieść o zmianach, jakie ta decyzja niesie za sobą w życiu trenerki Natalii, a także członkiń zespołu, zwłaszcza najmłodszej Zosi i najstarszej Oli. W imię jednego celu będą musiały pokonać własne słabości i zamienić niedzielne hobby w codzienny obowiązek.

Zobacz wideo POPKultura, odc. 120

"Stado". Nowy polski film dokumentalny HBO Max

Droga do sukcesu jest wyboista i pełna trudnych emocji, gdzie gorzki posmak porażek utrzymuje się znacznie dłużej niż słodki zapach zwycięstw. Jednak prawdziwą przygodą są lekcje przyjaźni, odpowiedzialności i wierności sobie, które dzieją się między treningami, podczas których dziewczęta osiągają pełnoletność i uczą się być samoświadomymi, spełnionymi kobietami.

 

Film dokumentalny "Stado" prezentowany był na wielu festiwalach filmowych i otrzymał Nagrodę Publiczności w Konkursie Filmów Dokumentalnych na 37. Warszawskim Festiwalu Filmowym. Był również pokazywany na festiwalach Visions du Réel, Kino w Trampkach oraz Młodzi i Film w Koszalinie.

Twórczyniami "Stada" są Monika Kotecka oraz Karolina Poryzała, które odpowiadają za scenariusz i reżyserię. Producentką filmu jest Agnieszka Wasiak. Obowiązki producentki z ramienia HBO Max pełni Izabela Łopuch, a producentką wykonawczą HBO Max jest Hanka Kastelicova. Za produkcję obrazu odpowiadają HBO Max oraz Lava Films, we współpracy ze Stowarzyszeniem Filmowców Polskich, Studiem Munka i firmą Fotosynteza Krzysztof Kuczyk. Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Najnowszy polski film dokumentalny Max Original "Stado" dostępny jest w HBO Max od 7 lipca. Premierowa emisja na antenie HBO odbędzie się 4 sierpnia o godz. 20:10.

Więcej o: