Powodzi z 1997 roku nikt nie potrafił filmowo "ugryźć". Aż zjawił się Holoubek. Mamy zdjęcia z nowego serialu

"Wielka Woda" to sześcioodcinkowy dramat katastroficzny Netfliksa, którego scenariusz został zainspirowany wydarzeniami z okresu powodzi tysiąclecia, która nawiedziła Wrocław i okolice w 1997 roku. Jego realizacją zajął się Jan Holoubek - reżyser doskonale znany z wielkiej staranności w odwzorowywaniu historycznych realiów w swoich kolejnych projektach. Prezentujemy pierwsze kadry z nadchodzącego serialu.

W lipcu 1997 roku wielka fala powodziowa zbliża się do Wrocławia. "Lokalne władze w poszukiwaniu rozwiązania ściągają do miasta wykwalifikowaną hydrolożkę, Jaśminę Tremer. Czy Jaśmina poradzi sobie z żywiołem, biurokracją i mętną przeszłością?" - zapowiada telegraficznym skrócie nowy serial Netflix.

Zobacz wideo Wywiad z twórcami serialu "Rojst" [Popkultura]

"Wielka Woda" - premiera już jesienią

Już wcześniej platforma zapowiadała, że "aby oszczędzić miasto przed niszczącym żywiołem, zapada trudna decyzja o wysadzeniu wałów przeciwpowodziowych w wiosce pod Wrocławiem. Jak jedna decyzja wpłynie na życie całej społeczności? Trójka głównych bohaterów, postawiona w obliczu sytuacji ekstremalnej, zmierzy się z wydarzeniami, których następstwem będzie ogrom zniszczeń oraz śmierć niewinnych osób". Pierwsze kadry z serialu prezentujemy w galerii na górze artykułu. 

 

Więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

W Jaśminę Tremer, hydrolożkę wracającą do rodzinnego miasta po wielu latach, wcieliła się Agnieszka Żulewska. Aktorka wcześniej zagrała w takich polskich serialach Netfliksa jak "1983", "Rojst" i "Rojst’97". Towarzyszy jej Tomasz Schuchardt, który gra Jakuba Marczaka, urzędnika z dużymi ambicjami, który samotnie wychowuje nastoletnią córkę. Trzecią kluczową dla fabuły postacią jest grany przez Ireneusza Czopa Andrzej Rębacz. On walczy, aby nie dopuścić do zniszczenia wału przeciwpowodziowego w pobliżu jego rodzinnej wsi. Dodajmy też, że Anna Dymna wcieli się w Lenę Tremer, a Jerzy Trela zagra ojca bohatera granego przez Ireneusza Czopa.

W pozostałych rolach wystąpili m.in.: Jacek Beler, Klara Bielawka, Lech Dyblik, Roman Gancarczyk, Łukasz Garlicki, Tomasz Kot, Mirosław Kropielnicki, Łukasz Lewandowski, Leszek Lichota, Maria Maj, Adam Nawojczyk, Marta Nieradkiewicz, Katarzyna Pośpiech, Piotr Rogucki, Tomasz Sapryk, Katarzyna Pośpiech, Dariusz Toczek, Piotr Trojan oraz Grzegorz Warchoł.

Producentką oraz pomysłodawczynią serialu jest Anna Kępińska. Scenariusz napisali wspólnie Kinga Krzemińska i Kasper Bajon, który z reżyserem wcześniej pracował nad serialem "Rojst". Tym razem Jan Holoubek reżyserią podzielił się z Bartłomiejem Ignaciukiem. Premiera odbędzie się jesienią 2022 roku.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina. 

Więcej o: