"Stranger Things". Co się stanie z Max? Wskazówką ma być piosenka Kate Bush

W mediach społecznościowych dużą popularnością cieszy się teoria jednej z fanek serialu "Stranger Things". Według niej twórcy już w czwartym odcinku zdradzili, co może stać się z Max, która musiała zmierzyć się z Vecną.

Max Mayfield to jedna z głównych bohaterek serialu "Stranger Things" Netfliksa. Mierzącą się z kłopotami nastolatkę zagrała Sadie Sink, która przez Winonę Ryder (serialową Joyce Byers) została nazwaną "następczynią Maryl Streep". Aktorka nie jest odosobniona w swojej ocenie - krytycy i widzowie docenili grę aktorską Sadie, która potrafiła przedstawić najróżniejsze emocje targające jej bohaterką w ostatniej części serialu. Czwarty sezon kończy się jednak tak, że wielu fanów produkcji obawia się o dalsze losy bohaterki. 

UWAGA: W następnych akapitach mogą pojawić się spoilery z serialu.

Zobacz wideo Netflix udostępnił zwiastun finałowej części "Stranger Things 4"

"Stranger Things" - co stanie się z Max w piątym sezonie serialu? Jedna z teorii zyskuje na popularności

Widzowie, którzy mają za sobą wszystkie odcinki serialu, wiedzą, że w ostatnim epizodzie Max została zaatakowana przez Vecnę. Plan nastolatków na pokonanie głównego antagonisty niestety nie poszedł zgodnie z ich planem. Grana przez Sadie Sink bohaterka odnosi na tyle poważne obrażenia, że zapada w śpiączkę. Wiadomo, że zanim straciła przytomność, nastolatka mówiła o utracie wzroku i braku czucia w nogach i rękach. Lekarze ze szpitala, do którego trafia, nie są w stanie przewidzieć, czy i kiedy Max się wybudzi.

Według jednej z fanek serialu odpowiedź na to pytanie znajduje się w płycie Kate Bush, z której pochodzi ulubiony utwór serialowej Max - "Running Up That Hill". Według niej bracia Duffer pokazali widzom, co stanie się z bohaterką już w czwartym odcinku czwartego sezonu "Stranger Things". Na ten trop naprowadziła ją dawna rozmowa z ojcem, który wyjaśniał jej o czym jest cała płyta Kate Bush.

- Cały album "Hounds of Love" (Kate Bush - red.) opowiada o tym, jak dziewczyna zapada w śpiączkę, co się z nią wówczas dzieje oraz o tym, jak się z niej budzi. A więc czy ten album Kate Bush mówi nam o tym, co stanie się z Max w piątym sezonie? - zastanawia się fanka. 

Dalej naprowadza widzów na dwa utwory Kate Bush - "Waking The Witch" i "Hello Earth". Niektórzy w komentarzach zwracają uwagę, że w pierwszej z wymienionych piosenek słychać dźwięki zegara - ten sam dźwięk pojawiał się w całym ostatnim sezonie serialu. Poza tym w utworze słychać zmienione, nieco złowieszczo brzmiące głosy, które mają w interpretacji piosenkarki przypominać to, co słyszy osoba będąca w śpiączce. 

 

W drugim utworze - "Hello Earth", Kate Bush śpiewa słowa, które widzom również kojarzą się z serialem. Chodzi zwłaszcza o następujące wersy: "Patrzę na burze, które zaczynają kształtować się nad Ameryką. Nie jestem w stanie nic zrobić. Mogę tylko patrzeć na to, jak kołysze nimi wiatr". 

Więcej o: