TVP ma prawie 100 etatów dla dyrektorów. Jakie są zarobki pracowników Telewizji Polskiej?

Liczba etatów dla dyrektorów i wicedyrektorów w TVP znów wzrosła - tak wynika z raportu opublikowanego przez Wirtualne Media. Równocześnie podwyżce uległa także kwota zasadniczego wynagrodzenia brutto w telewizji publicznej.

Portal wirtualnemedia.pl przygotował raport, w którym przyjrzał się, jak wygląda stan zatrudnienia w Telewizji Polskiej na koniec 2021 roku i porównał go z rokiem wcześniejszym. Okazuje się, że zwiększyła się nie tylko liczba etatów, ale także wysokość wynagrodzenia.

Zobacz wideo Według jakich zasad pracują dziennikarze TVP?

Zarobki w Telewizji Polskiej. Wirtualne Media: 83 nowych pracowników w ciągu roku

Portal podaje, że w ciągu roku zatrudnienie w siedzibie głównej Telewizji Polskiej wzrosło z 2147,05 do 2 223,95 etatów, a liczba pracowników - z 2151 do 2234, natomiast w przypadku oddziałów regionalnych liczby te zmalały odpowiednio z 689 do 665 oraz z 716 do 679. Łącznie na koniec 2021 roku nadawca zatrudniał 2913 osób, a tym na 2888,95 etatach - czytamy.

Okazuje się także, że w TVP wzrosła liczba etatów zajmowanych przez dyrektorów i wicedyrektorów. Na koniec 2021 roku telewizja publiczna zatrudniała 99,5, osób na dyrektorskich stanowiskach, rok wcześniej 92, natomiast na koniec 2019 roku - 85. Wzrosła także liczba etatów dla dziennikarzy, pracowników administracyjnych na stanowiskach finansowych, a także dla kierowników komórek różnych stopni. Zmalała za to liczba etatów z zakresu realizacji, produkcji, obsługi planu, sprzedaży, konserwowania urządzeń telewizyjnych oraz projektu digitalizacji.

Więcej aktualnych wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wynagrodzenie w Telewizji Polskiej. Wirtualne Media: Pensja zasadnicza wzrosła o 6,7 proc.

"Średnie wynagrodzenie zasadnicze pracownika etatowego Telewizji Polskiej w ub.r. wynosiło 10 491 zł. To stawka bez uwzględnienia wszelkich dodatków: nagród indywidualnych i jubileuszowych, ekwiwalentów urlopowych, wynagrodzeń z klauzuli konkurencyjnej, honorariów z umów o dzieło, odpraw (m.in. emerytalnych), odszkodowań i rekompensat" - czytamy w raporcie portalu. Pensja zasadnicza w ciągu roku zwiększyła się o 6,7 proc. Wzrost wydatków nadawcy został odnotowany także w przypadku wynagrodzeń dla współpracowników, ubezpieczeń społecznych oraz innych świadczeń pracowniczych. 

Więcej o: