Masz dzieci? To na pewno znasz Pucia. Kultowy bohater będzie miał własny serial

"Pucio" to bohater, którego kochają dzieciaki, a ich rodzice cenią za ciekawe edukacyjne opowieści i ciekawą kreskę. Teraz ma powstać serial animowany.

Trwają prace koncepcyjne nad serialem. Odcinek pilotażowy serii prawdopodobnie pojawi się już w 2023 roku. 

Koieta czyta - zdjęcie ilustracyjne Książka na wakacje to zawsze dobry pomysł. Pod warunkiem, że jest dobra. Takie polecamy

Pucio sukcesem na rynku książek, teraz czas na serial

Książkowy Pucio to sympatyczny maluch, który stawia pierwsze kroki w nauce mówienia. Jego przygody podbiły serca rzeszy dzieci oraz ich rodziców - my też niejednokrotnie polecaliśmy książki czy gry z tej serii. Ich autorką jest logopedka i pedagożka dziecięca Marta Galewska-Kustra. Według rankingu "Wprost" jest na drugim miejscu wśród najlepiej zarabiających pisarzy w Polsce, tuż za Remigiuszem Mrozem. Dziś łączna sprzedaż wszystkich produktów Pucia (książki, zabawki i gry) to prawie trzy i pół miliona egzemplarzy. Seria sprzedała się też do Słowacji, Czech, Ukrainy, Włoch, Niemiec i Chorwacji.

Na przełomie 2025 i 2026 roku Pucio zaprezentuje się jako bohater serialu animowanego, który będzie się składać z 52 odcinków. Fabuła będzie bazować na książkach Galewskiej-Kustry oraz ilustratorki Joanny Kłos. Seria ma kontynuować misję bestsellerowych książeczek dla najmłodszych. Każdy pięciominutowy odcinek będzie niósł za sobą treści wspomagające rozwój młodego widza.

Kocia Szajka i zagadka zniknięcia śledzi Dorośli kochają kryminały, ale dzieci też! Najfajniejsi detektywi dla najmłodszych

- Podczas przygotowywania materiałów literackich do serialu najważniejsze było dla mnie zachowanie ducha serii, ciepła, wrażliwości i prostoty, która jest zawarta w książkach o Puciu. Szczególną wagę przywiązywałam do podejmowanych tematów, niespiesznego tempa akcji i sposobu przedstawiania samego świata jako miejsca bezpiecznego, w którym napotykane problemy są pozytywnym wyzwaniem dla wspólnych działań z rodziną i przyjaciółmi. Z ogromną radością i niecierpliwością czekam, aż zobaczę, jak świat Pucia i on sam ożywają na ekranie - mówi Marta Galewska-Kustra, autorka serii o Puciu.

Zobacz wideo Wieczorynka, dobranocka, czyli jak to się zaczęło i co oglądaliśmy najchętniej [Popkultura Extra]

- Jako mama czterolatka jestem też aktywną odbiorczynią wszelkich materiałów dla dzieci, w tym seriali dla najmłodszych. Marzę, by serial o Puciu był jednym z tych, które pozwalają mi wraz z dzieckiem przeżywać przygody bohatera z uśmiechem i spokojem - dodaje.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ironiczna autobiografia Ilony Łepkowskiej Łepkowska i Kożuchowska nabijają się z afery kartonowej w nowym filmie

Za przeniesienie przygód Pucia do świata animacji odpowiedzialni będą: Martyna Wojcieszek, Rafał Skarżycki oraz Maciej Kur jako scenarzyści, Ewelina Gordziejuk w roli producentki, jak również sama Marta Galewska-Kustra. Trwają prace koncepcyjne nad produkcją EgoFilm.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

W każdym ze scenariuszy oprócz historii ma pojawić się zagadka, którą przy pomocy ulubionego bohatera dzieci będą mogły samodzielnie rozwikłać. Warstwę artystyczną serii wzbogaci również specjalnie skomponowana muzyka. Spokojna, pozytywna, melodyjna, ale jednocześnie przyciągająca uwagę ścieżka dźwiękowa będzie dobrze współgrać z pozostałymi elementami przedstawionego w serii świata.

Więcej o: