Najlepsze seriale HBO Max? Kilka pomysłów na wakacyjne seanse filmowe

Jakie są najlepsze seriale HBO Max? Oferta platformy jednym wydaje się być bardzo bogata, inni wskazują na jej braki. Na pewno można jednak znaleźć tu seriale, które warto obejrzeć w wolnej chwili - choćby na wakacjach.
Zobacz wideo Popkultura odc. 120

Najlepsze seriale HBO Max. Co podpowiada Fimweb.pl?

Jakie są najlepsze seriale HBO Max? Budowanie rankingów zawierających najlepsze tytuły budzi zawsze kontrowersje. Trudno jest tu o zgodność i każda lista jest w pewnym zakresie subiektywna. Dlatego pewnym rozwiązaniem będzie postawienie na te seriale HBO Max, które posiadają najlepsze oceny na portalach dla miłośników filmu. W Polsce najbardziej miarodajny jest Filmweb.pl, ale wśród 10 najbardziej popularnych tytułów znajdą się przede wszystkim klasyki. Będą to:

 1. Czarnobyl (2019);
 2. Gra o Tron (2011);
 3. Kompania braci (2001);
 4. Rick i Morty (2013);
 5. Po drugiej stronie muru (2014);
 6. Prawo ulicy (2002);
 7. Detektyw (2014);
 8. Gomorra (2014);
 9. Rodzina Soprano (1999);
 10. Sukcesja (2018).

Trzeba przyznać, że większość tytułów na liście to seriale dobrze znane - takie, które już się oglądało lub przynajmniej zna się ogólny zarys fabuły. Tylko niektóre, jak ''Rick i Morty'', czekają na kolejny sezon. Czy warto przypominać sobie takie seriale? Z pewnością są to dobre produkcje, ale wybór należy do nas. Zawsze można też poszukać czegoś nowego.

Seriale HBO Max: kultowe propozycje z przełomu wieków

Jakie jeszcze seriale HBO Max mogą być ciekawą propozycją np. wtedy, gdy nie dopisze wakacyjna pogoda? Być może warto wrócić do tytułów, które były popularne na przełomie XX i XXI w. Wśród takich produkcji na platformie HBO Max można znaleźć choćby:

 • ''Seks w Wielkim Mieście'' - serial powstały na podstawie bestsellerowej książki stał się jedną z przełomowych produkcji HBO. Miłosne przygody czterech przyjaciółek z Nowego Jorku śledziły w telewizji miliony Polaków. Teraz można je sobie przypomnieć dzięki HBO GO. 
 • ''Carnivale'' - serial z lat 2003-2005, który składa się z dwóch zazębiających się wątków z motywem walki dobra ze złem. Fabuła osadzona jest w USA czasów wielkiego kryzysu.
 • ''Alf'' - sympatyczny serial familijny z wątkiem science fiction. Powstał w latach 1986-90. Opowiada o przygodach Alfa, kosmity z planety Melmac, który rozbija się na dachu domu Tannerów. Szybko zostaje członkiem rodziny.
 • ''Sześć stóp pod ziemią'' - serial, który opowiada o rodzinie Fischerów prowadzącej zakład pogrzebowy. W kolejnych sezonach bohaterowie zmagają się z doświadczeniem śmierci.
 • ''Rzym'' - zrealizowany z dużym rozmachem serial historyczny HBO. Fabuła dotyczy dwóch postaci, które zostały faktycznie wymienione w ''O wojnie galijskiej'' Juliusza Cezara.
 • ''Więzienie Oz'' - akcja serii rozgrywa się w więzieniu o zaostrzonym rygorze. Poznajemy skazańców i pracowników zakładu, którzy próbują przetrwać w brutalnym świecie.

Co obejrzeć na HBO Max? Nowsze propozycje

Co obejrzeć na HBO Max? Brak ochoty na znane seriale z pierwszej dziesiątki Filmweb.pl lub filmowego powrotu do przeszłości nie musi oznaczać rezygnacji z oferty platformy, która ostatnio zyskuje sobie całkiem sporą rzeszę klientów. Można tu znaleźć przynajmniej kilka ciekawych seriali z ostatnich kilku lat. 

 • ''Mare z Easttown'' - serial przenosi widza do małego miasteczka w Pensylwanii. Miejscowa detektyw, w tej roli można podziwiać Kate Winslet, prowadzi sprawę morderstwa. Z pewnością byłoby jej łatwiej gdyby nie fakt, że jej własne życie może za chwilę lec w gruzach.
 • ''Westworld'' - świat z nietypowym parkiem rozrywki przyszłości, który pozwala ludziom spełniać swoje mroczne fantazje. Nietypowe połączenie westernu i serialu science fiction. 
 • ''Sceny z życia małżeńskiego'' - serial inspirowany twórczością Ingmara Bergmana. Minimalistyczny obraz o rozpadającym się małżeństwie z Jessicą Chastain i Oscarem Isaackiem.
 • ''Od nowa'' - opowieść z Nicole Kidman i Hugh Grantem w rolach głównych. Grana przez Kidman terapeutka wiedzie wymarzone życie pełne spokoju i sukcesów. Problemy przychodzą od strony, z której nigdy by się ich nie spodziewała. 
 • ''Watchmen'' - serial science fiction, który rozgrywa się w świecie superbohaterów powołanych do walki z gangami i przestępcami. Ich rola jest tak wielka, że mogą zmienić historię.
 • ''Euforia'' - obraz opowiadający o problemach dziewczyny, która niedawno skończyła odwyk. Poszukuje swojego miejsca na ziemi w towarzystwie transseksualnej Jules Vaughn.

Zobacz też: Horrory 2022: najlepsze propozycje dla tych, którzy lubią się bać

Więcej o: