TVP pokazało plakat filmu o Annie Przybylskiej. Wystąpi również rodzina Bieniuków

7 października do kin wejdzie film o Annie Przybylskiej. Za produkcję odpowiedzialna jest telewizja publiczna, która już teraz zapowiada, że będzie to "wzruszający portret niezwykłej dziewczyny, która podbiła serca milionów Polaków". Co ważne, w zdjęciach udział wzięli córka aktorki Oliwia Bieniuk i jej ojciec, Jarosław Bieniuk.

Anna Przybylska była niewątpliwie jedną z najbardziej lubianych aktorek swojego pokolenia - widzowie pokochali ją dzięki roli policjantki Marylki w "Złotopolskich". Zmarła niestety przedwcześnie z powodu nowotworu trzustki w 2014 roku - miała tylko 35 lat. Już wtedy pojawił się pomysł na film poświęcony jej życiu, ale wtedy też rodzina zdecydowanie odmówiła współpracy. Dopiero w 2021 roku udało się uzyskać zgodę na realizację filmu dokumentalnego.

Zobacz wideo Agnieszka Mrozińska: Marzy mi się, żeby zagrać Anię Przybylską. Od 6 roku życia słyszę, że jestem do niej podobna

TVP pokazało plakat filmu o Annie Przybylskiej

Reżyserią dokumentu zajęli się Krystian Kuczkowski i Michał Bandurski – twórcy głośnego filmu dokumentalnego "Krzysztof Krawczyk. Całe moje życie", a także obrazu "Maryla. Tak kochałam". "Autor opowieści o Krawczyku z wielkim zapałem zabrał się do pracy nad filmem o Annie. Myślę, że ten dokument przyciągnie przed telewizory nie 4, a nawet 5-6 milionów Polaków. I ich wzruszy" - opowiadał o projekcie jeszcze w 2021 roku prezes TVP Jacek Kurski.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pomysł na scenariusz nowego filmu pt. "Ania" był prosty - aktorkę przed kamerami wspominać będą członkowie jej rodziny, w tym Jarosław Bieniuk i córka zmarłej artystki Oliwia Bieniuk. Poza nimi swoimi wspomnieniami o Przybylskiej podzielili się także: Cezary Pazura, Michał Żebrowski, Jan Englert, Paweł Małaszyński, Paweł Wawrzecki, Szymon Bobrowski, Anna Dereszowska, Katarzyna Bujakiewicz i Andrzej Piaseczny.

W czerwcu tego roku zorganizowano już pokaz pierwszych fragmentów. Na spotkaniu była obecna rodzina aktorki - jej mama, córka Oliwia i partner, Jarosław. Krystyna Przybylska podkreślała, że cieszy się, że ten film powstaje właśnie w formie dokumentalnej, a nie fabularnej. "Zwiastun rozłożył mnie na łopatki" - powiedziała też wzruszona. Oliwia Bieniuk dodała, że będzie to dla niej i jej krewnych "wzruszająca pamiątka".

 

Czego możemy się spodziewać? Katarzyna Bujakiewicz swego czasu napisała o swoim udziale w produkcji następująco: "Opowiedziałam o mojej 'frędziarskiej' przygodzie z Anią. Frędziary – tak siebie nazywałyśmy. Z Anią życie było prostsze i piękniejsze. Nauczyła mnie luzu, radości z bycia tu i teraz, też cieszenia się z małych rzeczy i tego, że dom musi pachnieć obiadem. Kilometry wspólnych spacerów połączone z degustacją drożdżówek to była nasza poznańska codzienność... Moje wspomnienie to zaledwie fragment wielkiej, pięknej opowieści o Ani, którą już siódmego października będzie można zobaczyć w kinach w całej Polsce. Dzięki takim reżyserom jak Michał i Krystian powstała wzruszająca opowieść o Ani... Dziękuję Aniu za Twoją obecność w moim życiu...".

 

Film do kin wejdzie 7 października 2022 roku, a uroczysta premiera zaplanowana jest na 5 października - tego dnia wypadnie ósma rocznica śmierci Anny Przybylskiej.

<<Reklama>> Ebook "Ania. Biografia Anny Przybylskiej" jest dostępny na Publio.pl >>

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: